Філарет зустрічався та консультувався з Андрієм Теліженком, який потрапив під санкції США
Філарет зустрічався та консультувався з Андрієм Теліженком, який потрапив під санкції США

Філарет зустрічався та консультувався з Андрієм Теліженком, який потрапив під санкції США

Понад рік тому, 11 грудня 2019 року, почесний Патріарх Філарет зустрічався з Андрієм Теліженком, який нещодавно потрапив під санкції США разом із іншими громадянами України через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів і поширення дезінформації.

Про це повідомляє Релігійна правда.

Тоді на сайті Київського Патріархату його назвали “політичним консультантом і екс-дипломатом”.

Як зазначає видання, під час розмови Філарет обговорив, чи краще сказати “проконсультувався”, із проросійським агентом у питаннях, що складають взаємний інтерес, зокрема про потребу “збереження УПЦ Київського Патріархату”. Крім того, Філарет проінформував наближеного до спецслужб ФСБ РФ Теліженка про утиски вірян “УПЦ КП” і “рейдерські дії збоку Православної Церкви України”, “брутальне використання Церкви на минулих українських президентських виборах”.

«Завжди мав за честь зустрічатися з Вами, Ваша Святосте, як визначним і незламним Пастирем, особою надзвичайної віри та духовності. Знаю, що ви користуєтеся незмінним авторитетом не лише в Україні, але в Сполучених Штатах Америки. Сьогодні я працюю в громадському секторі і у Вас на прохання моїх американських друзів. Мені важливо було почути вашу думку, щоб донести її з першоджерела. Права людини, то святі та непорушні цінності в США, хотілося, щоб вони були такими і в Україні. Неприпустимо «ліквідовувати» церкви та силою заганяти віруючих в іншу конфесію. Крім того, не можна зневажати велич золотоверхого Києва, як релігійного центру для всіх українців, де б вони не жили, заміняти її славою чужих патріарших престолів», – сказав тоді під час зустрічі Андрій Теліженко.

На початку жовтня 2020 року стало відомо, що США позбавила візи Теліженка, який у 2015-16 рр. працював у посольстві України у Вашингтоні. У США, ще тоді назвали його “російським агентом” за те, що він розповсюджував теорії, що саме Україна, а не Російські спецслужби втручалась у вибори США.

Нещодавно у своїй заяві мінфін США уточнив, що колишні українські держслужбовці Кулик, Онищенко, Теліженко та нинішній нардеп Дубинський публічно виступали разом з Деркачем або приєднувалися до нього для скоординованого поширення і просування брехні про Байдена.

Теліженко пов’язаний із Російською Федеральною службою безпеки (ФСБ), яка перебуває у координації із Андрієм Деркачем. У 1990—1993 Деркач навчався у Академії Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Тема його дипломної роботи “Организация и проведение встреч с негласной агентурой”.

Колишній український дипломат Теліженко організував зустрічі між Деркачем та особами США, щоб допомогти пропагувати неправдиві заяви про корупцію в Україні. Водночас Теліженко налагоджував зв’язки із Філаретом, щоб його руками завдати удару Православній Церкві України та посилити позиції Московського Патріархату.

Як зазначає Духовний фронт України, саме на період консультацій з Теліженком Філарет розпочинає ще більшу кампанію по дискредитації Православної Церкви України. Майже одразу після зустрічі із Теліженком (13 грудня), Філарет анонсував форум “На захист Київського Патріархату”. А 15-17 грудня 2019 року висвятив ще двох єпископів “ліквідованої УПЦ КП”. Філарет почав зближатись із УПЦ МП й говорити, що Томос ПЦУ “не такий”, а УПЦ КП не ліквідована. Тоді ж, у кінці 2019 року предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю “Українській правді” розповів, що за спиною Філарета грають деякі проросійські сили, а сам почесний Патріарх хотів стати Предстоятелем ПЦУ. Релігієзнавець Дмитро Горєвой говорив, що за пробами відновити існування Київського Патріархату стоять російські спецслужби.

У березні 2020 року стало відомо, що колишній працівник посольства України в США Андрій Теліженко пропонував гроші, щоб американські сенатори-республіканці Ренд Пол і Ліндсі Грем лобіювали інтереси українських телеканалів “112 Україна” та NewsOne. Про це повідомив редактор українського англомовного журналу Odessa Review Владислав Давидзон, передає CNN.

Телеканали NewsOne і “112 Україна” з осені-зими 2018 року належать Тарасові Козаку (соратнику Віктора Медведчука). Також із червня 2019 року йому належить телеканал ZIK.

За даними моніторингів “Детектора медіа”, ці канали просувають проросійські меседжі та піарять представників “Опозиційної платформи – За життя”.

Крім того, ці проросійські канали поширювали меседжі про “зовнішнє управління Україною” і підтримували байки Деркача та пропаганду проти Патріарха Варфоломія й ПЦУ.

Варто додати, що ідейний друг Теліженка Андрій Деркач, меседжі якого поширювали проросійські медіа в Україні співпрацює із Російською Православною Церквою на найвищому рівні. У 2010 році Священний Синод Російської Православної Церкви ввів Андрія Деркача до складу Міжсоборної присутності РПЦ, а у вересні 2018 року Деркач був однім із підписантів листа до Патріарха Варфоломія, в якому закликав відкласти надання Томосу ПЦУ.



Источник материала
loader