Перший в Україні параметричний міст авторства Archimatika відкрили у ЖК «Файна Таун».
Новий міст продовжує пішохідну променаду комплексу і призначений розділяти пішохідні й автомобільні потоки на перетині пішої променади й автомобільного проїзду.
Технічно винятковою споруду робить її складна форма – міст має просторово викривлену поверхню.
Складні криволінійні форми не є новими у світовій історії будівництва. Перші гіперболоїди Шухова почали зʼявлятися наприкінці XIX століття. Наприкінці 90-х, початку 2000-х років, складні біонічні форми стали особливо популярні, зокрема завдяки творчості Захи Хадід.
Тим не менш, в Україні такого досвіду поки що обмаль. До того ж, на відміну від конструкцій Шухова, міст в київському ЖК виготовлено з монолітного залізобетону (майже суцільним масивом).
Через просторову викривленість, кожна ділянка конструкції не схожа на іншу – має своє положення в просторі, габарити, форму тощо. Фактично, в конструкції немає жодного типового елементу – всі елементи споруди «винаходилися з нуля».
Наприклад, через складність форми, використати стандартну опалубку було неможливо. Тому за кресленнями Archimatika виготовили індивідуальну опалубку, яку можна застосувати лише на цьому обʼєкті.
Для оптимізації і пришвидшення проєктування, Archimatika використали параметричний підхід (синергія математики, проєктування і програмування). Бажану форму описали математичним виразом – і надалі, геометрія коригувалася за рахунок зміни параметрів виразу.
Враховуючи масштаб споруди, навіть мінімальна похибка при проєктуванні чи будівництві могла стати критичною.
Аби максимізувати точність будівництва, отриману форму умовно поділили на 200 сегментів. Для кожного сегменту виготовили додаткові детальні креслення – що дозволило визначити положення елементів у просторі без суттєвих похибок.
Можна сказати, що зведення і контроль прогресу стометрової споруди рухався ділянками по 50 сантиметрів.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті