18 червня, 2019, 18:49.

.

Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень.

Надходження бізнесу, зараховані на розподільчі рахунки підприємців упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу.

Зазначається, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності.

За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти.

"У такий спосіб Національний банк продовжує валютну лібералізацію відповідно до дорожньої карти, яка передбачає поступове зняття усіх валютних обмежень у відповідності до покращення макроекономічних умов в Україні", - йдеться в повідомленні.

У цьому році Національний банк скасував або пом’якшив вже понад 30 валютних обмежень.

Наголошується, що скасування обов’язкового продажу валютних надходжень бізнесу є черговим кроком на шляху до вільного руху капіталу, визначеного однією із стратегічних цілей Національного банку.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №78 від 18 червня 2019 року "Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті".

Раніше в Нацбанку зазначили, що фінансовій стабільності України найбільше загрожує ситуація з Приват.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy