"Слуга народу" та "Опозиційна платформа – За життя" лідирують в передвиборчому рейтингу, розрив між партіями скорочується, - західні соціологи

main image main image

"Слуга народу" та "Опозиційна платформа – За життя" лідирують в передвиборчому рейтингу, розрив між партіями скорочується, - західні соціологи

Украинское фото.

Партії "Слуга народу" і "Опозиційна платформа – За життя" продовжують лідирувати в передвиборчому рейтингу, при цьому "Опозиційна платформа – За життя" впевнено наближається до президентської політсили, зміцнюючи свої позиції.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

За результатами опитування, проведеного 8-10 липня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: "Слуга народу" Дмитра Разумкова (40,3%), "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (15,0%), "Європейська солідарність" Петра Порошенка (7,9%) і "Батьківщина" Юлії Тимошенко (5,8%).

Інші політичні партії, зокрема, "Голос" Святослава Вакарчука (4,7%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка і Дмитра Добродомова (4,2%), "Сила і Честь" Ігоря Смешка (3,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (3,2%), Аграрна партія України Михайла Поплавського (2,9%), Партія Шарія (2,4%), ВО "Свобода" Олега Тягнибока, Андрій Білецького та Дмитра Яроша (2,0%), "Опозиційний блок" Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,8%), "Українська стратегія Гройсмана" (1,7%) та ін.

мають менші шанси на проходження в парламент.

Результати дослідження представлені в таблиці.

Також експерти звернули увагу на наступну динаміку підтримки провідних політичних партій виборцями:.

"Слуга народу" - найбільша підтримка виборців, але плавне зниження рейтингу, викликане, на думку експертів, неоднозначно сприйнятими кадровими призначеннями та публічними заявами Президента України Володимира Зеленського.

"Опозиційна платформа – За життя" - стабільне зростання підтримки, можливо, як наслідок публічних заяв і дій, які найбільш активно обговорюються в суспільстві (мир і повернення полонених).

"Європейська солідарність" і ВО "Батьківщина" - вирівнювання рейтингів і серйозна боротьба за третє місце за результатами голосування.

"Голос" - фактичне припинення приросту голосів за рахунок партій "Європейська солідарність" і "ВО "Батьківщина" і, як наслідок, – падіння рейтингу.

Інші партії (Громадянська позиція", "Сила і Честь", "Опозиційний блок" і ін) – відсутність шансів на проходження в наступний склад парламенту.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 8-10 липня 2019 року.

Загальна кількість респондентів - 2010 осіб.

Метод опитування – комбіновані інтерв'ю.

Ймовірна похибка – 2,2%.

Фото и видео
Упоминаемые персоны
Количество упоминаний за последние 24 часа
Юлія Тимошенко 4 згадки Юлія Тимошенко
Детальніше про подію
В следующий состав украинского парламента проходят четыре политические партии
В следующий состав украинского парламента проходят четыре политические партии, в лидерах - «Слуга народа» и «Оппозиционная платформа – за жизнь» – западные социологи
В Раду проходять 4 партії. Слуга народу та Опоплатформа лідирують