Зеленський доручив МЗС та ГПУ терміново зайнятися питанням повернення в Україну Марківа

main image main image

Зеленський доручив МЗС та ГПУ терміново зайнятися питанням повернення в Україну Марківа

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генеральній прокуратурі України терміново зайнятися питанням повернення на батьківщину нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудили в Італії.

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Прошу забути про політичні розбіжності між новою владою та незміненими керівниками цих відомств і докласти максимум зусиль для видачі Україні колишнього бійця батальйону Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа.

До того часу доручаю українським дипломатам в Італії постійно бути на зв'язку з нашим ветераном", – заявив Володимир Зеленський.

У МЗС розповіли про строки апеляції.

Як повідомлялося, Віталій Марків народився в Тернопільській області, в підлітковому віці разом з матір'ю і сестрою переїхав до Італії, де навчався у технічному коледжі й отримав громадянство Італії.

Віталій повернувся в Україну грудні 2013 року під час Євромайдану.

З початку АТО на Донбасі став добровольцем у батальйоні ім.

Брав участь у боях біля Слов'янська.

У 2017 році він виїхав до Італії, щоб відвідати матір.

В аеропорту Болоньї Марківа заарештували за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, який загинув унаслідок мінометного обстрілу поблизу Слов'янська в травні 2014 року.

Сторона звинувачення стверджує, що Марків був командиром підрозділу, знав, що йдеться про журналістів, і цілився саме в них.

Сам Марків звинувачення відкидає.

Його адвокат стверджує, що в період обстрілу його підзахисний був солдатом, а не командиром в Нацгвардії і віддавати накази не міг.

Юрист надав суду документи з України, які свідчать, що в батальйоні Марківа не було мінометів і він розташовувався в місці, звідки не було видно підніжжя гори Карачун, де загинув італійський журналіст.

Упоминаемые персоны
Количество упоминаний за последние 24 часа
Володимир Зеленський 236 згадок Володимир Зеленський
Віталій Марків 0 згадок Віталій Марків
Детальніше про подію
Приговор Маркиву: Зеленский обратился к МИД и ГПУ
Зеленський доручив МЗС і ГПУ зайнятися поверненням в Україну засудженого в Італії нацгвардійця