Сенат США ухвалив резолюцію щодо України: згадуються вибори, ПЦУ, моряки

main image main image

Сенат США ухвалив резолюцію щодо України: згадуються вибори, ПЦУ, моряки

КИЇВ.

17 липня.

УНН.

Сенат США ухвалив резолюцію, присвячену п'ятій річниці Революції Гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляється на сторінці посольства України у Вашингтоні у Facebook, передає УНН. "Сенат США одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену 5-ій річниці Революції Гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні", - повідомили у посольстві.

У резолюції, авторами якої виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, зокрема, зазначається, що сенат США:.

вітає прогрес, досягнутий українською владою в затвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, посиленні боєготовності Збройних Сил України та їхньої сумісності з критеріями НАТО. вітає український народ з нагоди успішного проведення вільних та справедливих виборів Президента України та інавгурації Володимира Зеленського на посаду Глави держави. очікує на проведення мирних, вільних та справедливих парламентських виборів в Україні. підтверджує незмінну відданість уряду США підтримці зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, а також наданні додаткових летальних і нелетальних видів безпекової допомоги для зміцнення обороноздатності України на землі, у морі та повітрі. підтверджує невизнання незаконних спроб РФ анексувати Крим. вітає створення автокефальної Православної Церкви України як важливої віхи у побудові Україною власного майбутнього, вільного від російського впливу. засуджує триваючу агресію РФ проти України та, зокрема, напад на кораблі ВМС нашої держави у Керченській протоці як зухвале порушення міжнародного права і двосторонніх українсько-російських домовленостей, а також наполегливо закликає Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як таких, що підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року. висловлює підтримку усім українським політичним в’язням, що утримуються в РФ та підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих обвинувачень. закликає США, їхніх союзників та партнерів зберігати жорсткий санкційний режим проти РФ до виконання нею своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі за Будапештським меморандумом та Мінськими домовленостями. називає газопровід “Північний потік – 2” значною загрозою безпеці Європи, спрямованої на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями; вважає, що зміцнення демократії в Україні упродовж останніх п’ятьох років, яскравим прикладом чого стали нещодавні президентські вибори та мирний перехід влади, має слугувати позитивним прикладом для інших країн з пост-радянського простору.

Упоминаемые персоны
Володимир Зеленський 468 згадок Володимир Зеленський
Детальніше про подію
Сенат США принял резолюцию, посвященную пятой годовщине Майдана
Сенат США одобрил Резолюцию в память Революции Достоинства в Украине
Американський сенат схвалив резолюцію щодо Революції гідності в Україні