У резолюції Європарламенту від РФ вимагають звільнити Сущенка, Сенцова та інших політв'язнів

main image main image

У резолюції Європарламенту від РФ вимагають звільнити Сущенка, Сенцова та інших політв'язнів

Відповідний текст оприлюднено на сайті Європейського парламенту, пише «Укрінформ».

Так, Європейський парламент закликав владу РФ без подальших зволікань та без додаткових умов звільнити всіх незаконно та свавільно затриманих українських громадян, які знаходяться як в Росії та на тимчасово окупованих територіях України.

У додатку перераховуються імена політв'язнів, про яких йде мова: Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чурлія, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Валентина Виговського, Юрія Прімова, Рустема Віатова, Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфулаєва, Віктора Шура, Андрія Коломійця, Романа Сущенка, Павла Гриба, Олексія Сизоновича, Енвера Мамутова, Рустема Абітарова, Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Генадія Лімешко та інших.

Усього наведено 130 імен українських політв’язнів і зазначається, що цей перелік не є остаточним.

Європарламент вимагає від Росії негайно звільнити кримських татар, які були затримані під час мирної демонстрації на Красній площі 10 липня, всіх ув’язнених українських громадян, проти яких висунуті політично мотивовані звинувачення, а також 24 членів екіпажів захоплених українських кораблів.

Депутати підкреслили, що Міжнародний морський трибунал наказав РФ звільнити захоплені кораблі та їхні екіпажі негайно та безумовно, тому висунуті Росією «умови» для звільнення кораблів та моряків є очевидним порушенням наказу суду.

Окремим пунктом постанови Європарламенту позначена вимога до Росії оприлюднити повний перелік ув’язнених, що утримуються на окупованих територіях України у Донецькій та Луганській областях та створити умови для їх контакту з родинами і адвокатами.

Росію закликали забезпечити доступ на окуповані території України для представників міжнародних міжурядових організацій, зокрема, ООН, ОБСЄ, Ради Європи, а також для гуманітарних та правозахисних організацій.

Депутати також закликали міжнародне співтовариство посилити тиск з метою звільнення всіх політичних в’язнів, які нині утримуються на окупованих Росією територіях.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

Українського журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом.

Його звинувачують у «шпигунстві».

4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму.

8 жовтня журналіста етапували до колонії.

У січні 2019 року Сущенка вперше відвідали у колонії в Кіровській області донька Юлія та дружина Анжела.

Вдруге вони відвідали його у червні.

Детальніше про подію
Сущенко и еще более 100 имен: Европарламент требует от РФ освободить политзаключенных
Стаття