Денісова заявила про порушення в Лук'янівському СІЗО під час голосування

Денісова заявила про порушення в Лук'янівському СІЗО під час голосування

Український омбудсмен Людмила Денісова у неділю, 21 липня, повідомила про порушення виборчих прав громадян під час позачергових виборів у Раду в Лук'янівському СІЗО.

Про це вона написала у Facebook.

Як зазначається, Денісова разом зі своїми представниками відвідала Київське СІЗО з метою перевірки дотримання виборчих прав громадян під час голосування.

"Перевірила чи були усунуті зафіксовані нами порушення 31 березня та 21 квітня під час голосування на виборах Президента України", - написала омбудсмен.

Так, Денісова повідомила, що раніше в установі працювала одна спеціальна ділянка, хоча голосування проходило у трьох різних приміщеннях.

У зв'язку з цим Денісова вказала на цей недолік ЦВК і на цей раз в СІЗО створено три спеціальні виборчі дільниці, що відповідає кількості виборців, яких 2320 осіб.

Крім того, на одній з спецділянок було виявлено, що члени комісії видавали бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі (мажоритарному) засудженим і особам, узятим під варту, виборча адреса яких знаходиться за межами виборчого округу.

Водночас на інших двох спецділянках виборцям видавали бюлетені для голосування за депутатів-мажоритарників тільки якщо вони були зареєстровані на відповідному виборчому окрузі.

Також було зафіксовано нестачу бюлетенів на одній з ділянок на 1106 виборців, було 1026 бюлетенів.

Як повідомлялося, у день дострокових парламентських виборів 21 липня станом на 13:00 співробітники Національної поліції зареєстрували 838 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

В Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах.

Голосування триватиме до 20:00.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Детальніше про подію
На спецдільниці у Київському СІЗО бракує бюлетенів, - Денісова
Денисова заявила о нарушениях в Лукьяновском СИЗО во время голосования
У Київському СІЗО не вистачало бюлетенів для голосування - Денісова