Вирок харків’янам Зайцевій і Дронову за смертельну ДТП набув чинності. Попри набуття вироком чинності, його ще можна оскаржити в касаційному кримінальному суді

Вирок харків’янам Зайцевій і Дронову за смертельну ДТП набув чинності. Попри набуття вироком чинності, його ще можна оскаржити в касаційному кримінальному суді

Харківський апеляційний суд відмовився пом'якшити покарання Олені Зайцевій, обвинуваченій у ДТП, унаслідок якої в жовтні 2017 року загинули шестеро людей, і скасувати вирок суду першої інстанції та закрити кримінальне провадження стосовно іншого обвинуваченого в цій аварії Геннадія Дронова.

«Апеляційні скарги адвоката, захисника [Геннадія Дронова Сергія] Перепелиці і обвинуваченої Зайцевої залишити без задоволення», – сказано в резолютивній частині рішення колегії суддів, яку в середу, 14 серпня, оголосив головуючий суддя Володимир Протасов, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Отже, вирок суду першої інстанції в частині призначення максимального терміну покарання (10 років позбавлення волі), передбаченого санкцією статті, інкримінованої обом обвинуваченим, залишився без змін.

Місцеве видання «Медіапорт» зазначає, що ухвала набула чинності в момент проголошення і може бути оскаржена до Касаційного кримінального суду Верховного суду протягом трьох місяців.

Адвокат Дронова Сергій Перепелиця заявив, що оскаржуватиме рішення.

Юлія Плетньова коментарів не давала, як і її підзахисна Олена Зайцева.

Як повідомила місцева журналістка Тетяна Доцяк, котра активно висвітлювала справу, наразі йде підготовка до відкриття кримінальних проваджень проти тих, хто робив все можливе для того, щоб Зайцева з Дроновим не уникнули покарання.

«Ми маємо добитися аби ті, хто, умисно чи не умисно робив все, щоб Зайцева і Дронов не отримали справедливого покарання, понесли відповідальність.

Це експерти науково-дослідного інституту Бокаріуса, які не вирахували швидкість Лексусу, не встановили межі перехрестя, зробили сумнівне дослідження, що Зайцева не могла уникнути зіткнення, а Дронов міг.

Це експерти обласного бюро судово-медичних експертиз, які не змогли встановити чи була Зайцева під дією наркотиків, бо не знають кількості знайдених опіатів.

Це слідчий Волков, який, за словами [лікарки-наркологині Олени] Федірко, давав їй наказ скільки брати сечі і крові у Зайцевої – потім їх не вистачило для аналізу.

Який не шукав Федірко, хоча, за її словами, знав де вона знаходиться.

Прокурори, які не могли це не бачити, але не реагували», – написала Доцяк у Facebook.

Сумської та провулку Мечникова в Харкові автомобіль Lexus RX під керуванням 20-річної Олени Зайцевої, рухаючись на заборонний сигнал світлофора, зіткнувся з автомобілем Volkswagen Touareg під керуванням Дронова.

Унаслідок зіткнення Lexus вилетів на тротуар і здійснив наїзд на 11 пішоходів, п’ятеро з яких загинули на місці (чотири дівчини і молодий чоловік).

Ще одна дівчина померла від отриманих травм у лікарні вранці 26 жовтня.

Крім того, внаслідок ДТП постраждала пасажирка Lexus.

Зайцева заявила, що готова нести будь-яке покарання, яке призначить суд.

Її захист просив суд під час призначення покарання врахувати пом'якшувальні обставини (розкаяння та добровільне відшкодування збитків).

Суд першої інстанції ухвалив засудити Зайцеву й Дронова до десяти років в’язниці 26 лютого 2019 року.