Зниження ціни газу для Луганської ТЕС дозволить зберегти стабільне енергопостачання області

main image main image

Зниження ціни газу для Луганської ТЕС дозволить зберегти стабільне енергопостачання області

Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні прийняв розпорядження про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС.

Це може спричинити серйозні політичні наслідки, не можна допустити, щоб жителі прифронтової зони опинилися без електрики на підконтрольній території України.

Важливо вживати заходів, знижувати ціну на газ, немає іншого способу, як субсидувати Луганську ТЕС, крім як через більш низьку вартість газу", - підкреслив Володимир Омельченко.

Енергоексперт пояснив, що в Луганській області склалася складна ситуація, пов'язана із заблокованими РФ поставками вугілля на цю станцію.

Тому станція перейшла на газ."Дійсно, ситуація там - дуже складна, тому що ТЕС забезпечує фактично регіон, і по суті інших можливостей отримувати послуги з постачання електроенергії, крім Луганської ТЕС, не існує.

Отже, необхідно виходити з ситуації, оскільки РФ з 1 червня цього року припинила давати можливість поставляти вугілля на станцію.

В результаті вийшла ситуація, коли єдиний спосіб задіяти ТЕС - це перехід з вугілля на газ.

Так як встановлена ​​ціна на електричну енергію добу наперед 1,64 грн.

за к.

Вт, то за тією ціною, котра зараз існує 3,5 грн.

за 1 Квт - фактично Луганська ТЕС не може вписатися в цей ліміт (через високу собівартість у зв'язку з використанням газу, - ред.)", - пояснив Володимир Омельченко.

ТЕС забезпечує електроенергією північ Луганської області, близько 1 млн споживачів.

З 29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу через відсутність запасів вугілля внаслідок введеного Росією обмеження на поставки вугілля в Україну.

Детальніше про подію
Снижение цены газа для Луганской ТЭС сохранит стабильное энергоснабжение Луганской области, — директор энергопрограмм Центра Разумкова
Рішення про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС приймається в порядку надзвичайної ситуації – Гройсман
Гройсман заявив, що рішення про зниження ціни на газ для Луганської ТЕС приймалося в порядку надзвичайної ситуації