Аваков звільнив керівника збройового заводу "Форт" після "приголомшливого" аудиту

main image main image

Аваков звільнив керівника збройового заводу "Форт" після "приголомшливого" аудиту

17:35, 23 серпня 2019.

Зброя.

27.

Результати аудиту показали неефективні витрати на десятки мільйонів гривень, прострочені борги із заробітної плати та нарахування безпідставних премій.

Глава МВС закликав якнайшвидше завершити слідство на заводі "Форт" \ фото УНІАН.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про розірвання контракту з керівництвом і начальником науково-виробничого об'єднання заводу «Форт» МВС України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час колегії Міністерства внутрішніх справ щодо аспектів діяльності органів системи МВС.

«За допущені прорахунки, неефективні управлінські рішення та порушення, що призвели до значних фінансових втрат, керівництвом МВС прийнято рішення, і я підписав відповідний наказ – про розірвання контракту з керівництвом і начальником науково-виробничого об'єднання заводу «Форт» Писаренком (Віктором Писаренком – УНІАН).

Писаренка звільнено із займаної посади», – заявив Аваков.

Він додав, що сьогодні поліція проводить слідчі дії на підставі результатів аудиторської перевірки заводу.

Як зазначив директор Департаменту внутрішнього аудиту Олександр Грибовський, завод «Форт» займається розробкою і виробництвом стрілецької зброї, боєприпасів і спецзасобів.

«Останнім часом до міністерства з різних джерел почали надходити тривожні сигнали», – сказав він і додав, що було ухвалено рішення про проведення позапланового аудиту підприємства.

За словами Грибовського, результату аудиту «приголомшили».

«Загалом за результатами аудиту виявлено низку проблем в організації управління державними фінансовими ресурсами, що призвели до порушень та неефективного витрачання коштів на загальну суму в 32,5 мільйони гривень.

З них тих, що вже призвели до втрат, – на загальну суму 24 мільйона гривень», – сказав він.

Крім того, за словами Грибовського, підприємство систематично протягом останнього року мало прострочену заборгованість з виплати заробітної плати, яка на 1 серпня досягла 33 мільйони гривень.

«Це притому, що підприємство весь час звітувало про її відсутність», – зауважив він і додав, що міністерство змушене було ввести на підприємство тимчасову адміністрацію, завдяки чому цю заборгованість було погашено.

Наявність заборгованості, зауважив Грибовський, не заважало керівнику підприємства «безпідставно» отримувати премії, яких загалом було нараховано 465,5 тисяч гривень.

Серед іншого, він відзначив, що частина утримуваного обладнання для виробництва патронів не введена в експлуатацію або не використовується.

«Підприємству виявилося вигідніше купувати вже готові заготовки за кордоном, ніж виготовляти їх на власних вже наявних потужностях», – сказав Грибовський.

Також він зазначив, що державні кошти в сумі 1 мільйон 662 тисяч гривень були використані на «власні потреби підприємства».

Під час аудиту ці кошти було повернуто державі.

«Підприємством за 2016-2018 роки та перший квартал 2019 року проведено витрати на загальну суму 17,7 мільйонів гривень, які не передбачені фінансовими планами.

Більше того, зазначені безпідставні витрати стали наслідком неефективних управлінських рішень», – сказав Грибовський і додав, що йдеться, зокрема, про сплату штрафних санкцій, випуск бракованої продукції та несвоєчасну сплату податків.

Звертаючись до голови Національної поліції, Аваков закликав в короткий термін провести слідство.

Як повідомляв УНІАН, Аваков вирішив звільнити керівників Національної поліції у Львівській, Закарпатській, Запорізькій та Житомирській областях через найгірші показники у розкритті злочинів.

#аудит#Арсен Аваков.

Фото и видео
Детальніше про подію
Аваков: МВД разрывает контракт с руководством завода-производителя оружия «Форт»
МВС розірвало контракт з керівником заводу зброї – Аваков
Аваков снял руководство завода "Форт" и глав Нацполиции в четырех регионах