Служба безпеки України викрила групу осіб, яка збувала замовникам інформацію, отриману в результаті незаконних оперативно-технічних заходів.

Про таке повідомляє пресцентр СБУ.

Затримані ‒ колишні й діючі співробітники Нацполіції, СБУ та кияни, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини.

Так, правоохоронці з’ясували, що з 2015 року зловмисники систематично прослуховували абонентів стільникового зв’язку, стежили за своїми жертвами.

Крім того, вони зламували облікові записи користувачів у соцмережах, електронній пошті та популярних месенджерах, незаконно втручалися до інформаційних ресурсів правоохоронних органів.

"Учасники групи підшукували клієнтів серед представників бізнес-кіл.

Розцінки залежали від складності завдання і сягали кількох тисяч доларів за "комплекс послуг".

Організатори, двоє мешканців столиці, відповідали за пошук клієнтів та прийом замовлень.

Колишні поліцейські ‒ проводили візуальне спостереження, контактували з посадовцями у поліції та СБУ.

Діючі правоохоронці, відповідно, безпосередньо здійснювали прослуховування", ‒ звітують у Службі безпеки.

Правоохоронці затримали шістьох учасників групи під час передачі замовнику флеш-носія з тижневим звітом трафіку з’єднань його бізнес-конкурента.

За місцями проживання та роботи зловмисників у Києві та Харкові співробітники СБУ вилучили зведені звіти за результатами незаконних дій, шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерної техніки.

Також виявлено копії баз даних органів державної влади, фальшиві посвідчення працівників правоохоронних органів, набої до автоматів, комп’ютерну техніку із доказами здійснення злочинів.

"Тривають слідчі дії.

Вирішується питання про оголошення зловмисникам підозри за статтями 328 і 359 Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів", ‒ повідомляється на сайті СБУ.

Раніше 5.ua розповідав, як колишня бухгалтер одного з київських вишів 7 років отримувала зарплатню фейкового працівника.

Загалом вона завдала збитків державі на суму близько 800 тисяч гривень.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy