"Цензурних слів у мене нема": Клімкін прокоментував відкриття кримінального провадження проти нього
"Цензурних слів у мене нема": Клімкін прокоментував відкриття кримінального провадження проти нього

"Цензурних слів у мене нема": Клімкін прокоментував відкриття кримінального провадження проти нього

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін припускає, що відкрите Національним антикорупційним бюро України кримінальне провадження проти нього – спроба завдати репутаційної шкоди.

Про це він заявив у коментарі Радіо Свобода.

"Я поважаю принцип верховенства права.

Цензурних слів у мене нема.

Я думаю, це за визначенням не підслідність НАБУ.

Якщо це спроба завдати репутаційної шкоди, то я буду діяти дуже жорстко – з контрпозовами й так далі", – сказав Клімкін.

Зазначимо, що Солом'янський райсуд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження проти експрезидента Петра Порошенка та колишнього міністра закордонних справ Павла Клімкіна через імовірне зловживання владою.

Позов до суду подав колишній народний депутат Віктор Вовк.

Він вважає, що Порошенко та Клімкін зловживали владою, коли давали розпорядження підписати Мінські угоди з врегулювання ситуації на Донбасі й імплементувати їх.

"Колишній депутат Вовк, який проти МЗС подавав дуже багато позовів… Зараз НАБУ відмовило йому у відкритті справи, він пішов до суду.

Якщо ми подивимося на Мінські домовленості, це взагалі чиста політика.

Я навіть коментувати це не хочу", – відреагував на це Клімкін.

Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань.

Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо.

Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов.

За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів.

Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій.

Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним.

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком).

У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами.

Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР.

Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести.

Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше.

10 вересня Петро Порошенко проігнорував допит у ДБР і не з'явився на нього.

Експрезидент мав свідчити у справі про можливу державну зраду стосовно невиконання рішення суду щодо призначення членів Вищої ради правосуддя.

Источник материала
Поделиться сюжетом