Сенцов у жовтні може приїхати в Європарламент для отримання премії Сахарова

Сенцов у жовтні може приїхати в Європарламент для отримання премії Сахарова

Український режисер Олег Сенцов, звільнений з російського ув'язнення, наприкінці жовтня може приїхати в Європарламент. Як повідомляє "Європейська правда", про це написав у Twitter брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк. "Сенцов отримав запрошення забрати свою премію Сахарова.

Цілком можливо, що це станеться на пленарному засіданні Європарламенту 21-24 жовтня в Страсбурзі", - написав Джозвяк.

an invitation has been extended to #Sentsov to pick up his #Sakharovprize.

it is possible that this will happen at the EP plenary session 21-24 October in Strasbourg.

#Russia #Ukraine #Crimea - Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) September 23, 2019.

Раніше президент Європейського парламенту Давід Сассолі запросив Сенцова до Страсбурга, а також заявив про готовність особисто привезти в Україну премію, якщо той не зможе сам прибути по неї через стан здоров'я. 25 жовтня 2018 року Європейський парламент оголосив Сенцова лауреатом премії Сахарова.

Він - перший в історії представник України, якого відзначили цією нагородою. Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту.

Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 областях, зокрема в області захисту прав людини і її основних свобод. Як відомо, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами. В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

Детальніше про подію
Сенцова в октябре ожидают в Европарламенте для получения премии