Україна не давала згоди США на публікацію стенограми телефонної розмови між президентами двох країни Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом.

Про це в інтерв'ю LB.

ua розповів колишній посол України у США Валерій Чалий.

За його словами, якщо українська сторона погоджується на публікування стенограми розмови, згідно з процедурою, необхідно погодити зняття грифу секретності.

"Телефонні розмови мають певний обмежений доступ.

В Сполучених Штатах це дуже чітко регламентується: ви це бачили на прикладі останнього скандалу, де йшлося про надвисокий ступінь таємності.

В Україні також є свої процедурні моменти, які я не можу розголошувати.

Знаю точно: для того, щоб дати згоду на публікацію, треба спочатку з документів зняти усі грифи", – розповів Чалий.

Експосол зазначив, що, наскільки він розуміє, жодні подібні процедури в Україні не проводилось і згоди США на публікацію розмови ніхто офіційно не надавав.

Чалий нагадав, що президент Зеленський раніше публічно підтвердив, що не надавав згоди на публікацію стенограми.

Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом "тривожну обіцянку".

Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського.

Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року.

Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України.

Обидві сторони на це погодилися.

24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа.

Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом".

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського.

Повний текст перекладу дивіться на ТСН.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа.

Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента.

ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy