Генпрокурор заявив, що Іран ігнорує його запити про допомогу в розслідуванні збиття літака МАУ
Генпрокурор заявив, що Іран ігнорує його запити про допомогу в розслідуванні збиття літака МАУ

Генпрокурор заявив, що Іран ігнорує його запити про допомогу в розслідуванні збиття літака МАУ

Україна кілька разів зверталася до правоохоронців Ірану із запитами про надання міжнародної правової допомоги у розслідуванні справи збиття українського літака МАУ під Тегераном, однак поки встановити контакту з країною не вдалося.

Про це 5 лютого заявив генпрокурор України Руслан Рябошапка, передає "РБК-Україна".

За словами Рябошапки, він звертався до свого іранського колеги, аби той, зокрема, надав докази, на підставі яких було затримано осіб, причетних до збиття судна.

Однак усі три запити, які генпрокурор надсилав Ірану, було проігноровано.

"Я особисто тричі звернувся до генерального прокурора Ірану із запитами про надання міжнародно-правової допомоги.

Зокрема, ми просили надати окрім тих доказів, які необхідні слідству, докази, на підставі яких затримано осіб в Ірані.

Була інформація нещодавно, що за вчинення цього злочину в Ірані затримано трьох чи чотирьох осіб, які зараз перебувають у місцях попереднього ув’язнення", - сказав Рябошапка.

Генпрокурор зауважив, що прямої комунікації із правоохоронними органами Ірану поки що немає, а "тому, найімовірніше, єдиний варіант, де ми можемо досягнути прогресу, - це дипломатичні шляхи".

На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив.

Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України.

Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ.

На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака.

Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана.

З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря.

Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака "підозрілою".

Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що "хтось на тому боці міг припуститися помилки".

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета "земля-повітря" збила літак МАУ.

В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через "людський фактор".

Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції.

За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію "непрощенною помилкою" і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака.

Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням.

Источник материала
loader
loader