Нацрада анулювала ліцензії UATV на мовлення через супутники Asiasat-5 (Євразія, Австралія), Eutelsat 7 West A (Північна Африка та Близький Схід), Galaxy 19 (Північна Америка).
Представники Мультимедійної платформи іномовлення України пояснили це тим, що з початку року трансляцію через ці супутники припинено: «Рішення про припинення ведення трансляції через супутники ініційовано нашим уповноваженим органом (Міністерством культури, молоді та спорту).
За словами міністра, витрати державного підприємства (на цю трансляцію.
– ДМ) за 2019 рік складали 16% від нашого загального бюджету за 2019 рік.
Міністр вважає ці суми завеликими та економічно необґрунтованими і вважає недоцільним подальше розповсюдження через ці супутники».
Ці супутники UATV використовував як транспорт для доставки сигналу до зарубіжних кабельних мереж і провайдерів.
За словами представників ДП, у UATV була хороша присутність у мережах провайдерів Індонезії, Малайзії, Непалу, Киргизстану, які брали сигнал з Asiasat-5.
«Ми намагаємося зараз частково відновити доставку сигналу через IP – це побажання наших колишніх партнерів, які хотіли відновити нашу присутність у їхніх мережах», – розповіли вони.
У Мультимедійної платформи іномовлення України залишилася одна ліцензія на мовлення через супутник Hotbird-13С, який покриває Україну та частину Європи.
Підприємство вже подало до Нацради заяву про переоформлення цієї ліцензії у зв’язку зі зміною керівництва та програмної концепції.
Член Нацради Сергій Костинський пропонував перенести розгляд питання, щоб зустрітися з Міністерством культури, молоді та спорту і дізнатися його плани на подальшу долю Мультимедійної платформи іномовлення України.
Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк заперечила: «Ми можемо й так зустрітися, не треба шукати гачків, щоб з нами зустрівся міністр чи його заступник, який веде це питання, – Максимчук».
Члени Нацради більшістю голосів проголосували за анулювання ліцензій UATV, Сергій Костинський – утримався.
Планувалося, що 15 лютого замість UATV має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською та російською мовами та показуватиме розважальний контент виробництва українських медіагруп і власні новини.
Пізніше міністр Володимир Бородянський повідомив, що новий канал розпочне мовлення 1 березня 2020 року.
Його назву та конкурс на посаду керівника буде оголошено згодом.