"Квітень - не більше ніж побажання Києва". У Кремлі назвали умови для нової нормандської зустрічі
"Квітень - не більше ніж побажання Києва". У Кремлі назвали умови для нової нормандської зустрічі

"Квітень - не більше ніж побажання Києва". У Кремлі назвали умови для нової нормандської зустрічі

Росія не бачить прогресу у виконанні рішень "нормандської четвірки" у Парижі, тож дата майбутньої зустрічі у "нормандському форматі" невідома.

"Поки ми прогресу на жодному з напрямків не спостерігаємо.

Розведення сил і засобів гальмується Києвом", - сказав він.

За словами Лаврова, заяви про проведення нормандського саміту в квітні - не більше ніж "побажання Києва".

"Коли ми чуємо заяви наших колег за нормандським форматом про квітень як дату скликання саміту, це їхні побажання, які вони висловлюють вголос, але не більше того", - заявив представник Кремля.

Також Лавров зазначив, що проведенню саміту в нормандському форматі має передувати формування нового порядку за підсумками виконання рішень "четвірки".

"Перш ніж скликати саміт, необхідно не тільки виконати те, про що раніше домовилися, але і зрозуміти, з яким набором рішень ми виходимо на нову зустріч у верхах.

Це варто почати, коли завершиться процес реалізації того, що було досягнуто раніше", - сказав він.

Це - перший "нормандський саміт" з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї - з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць "Нормандського формату", а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч "четвірки" розпочалася на дві з половиною години пізніше.

Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву.

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "замало".

Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.

Повну хронологію перемовин "нормандської четвірки" читайте за цим посиланням.

Источник материала
loader
loader