Чемпіонат світу з біатлону 2020: хто отримав найбільші призові

Найбільші призові серед усіх учасників Чемпіонату світу в Антхольці отримала норвежка Марте Олсбю Ройселанд – 99 тисяч євро.

Спортсменка записала своє ім'я в історію біатлону.

Вона стала першою біатлоністкою, якій вдалось здобути нагороди у всіх видах програм у жінок.

Марте Олсбю Ройселанд поповнила свою спортивну скарбничку сімома медалями: трьома золотими нагородами в естафетах, а також дві нагороди найвищого гатунку і дві бронзи в особистих гонках.

Друге почесне місце за кількістю призових на домашньому чемпіонаті світу посіла італійка Доротея Вівер.

Біатлоністка заробила 83,35 тисячі євро з урахуванням бонусів за вихід у жовтій майці.

Зазначимо, що Доротея лідер загального заліку Кубка світу.

Якщо брати до уваги призові серед чоловіків, то тут беззаперечним лідером є норвежець Йоганнес Бьо – 90,5 тисячі євро.

На його рахунку три золота (два з яких в естафетах), три срібла, а також одне п'яте місце.

Він заробив менше своєї напарниці у збірній Марте Олсбю Ройселанд, яка виявилася лідером за сумою призових серед усіх учасників чемпіонату світу загалом.

Зірковий француз, головний суперник норвежця Мартен Фуркад став другим за кількістю зароблених призових серед чоловіків – 66,7 тисячі євро з урахуванням бонусів за лідерство в загальному заліку Кубку світу.

Додамо, що всі суми призових вказані без урахування податків.

Загальний призовий фонд змагань в 2020 році склав 1,2 мільйона євро.

Найбільша сума виділялася за перемогу в особистій гонці – 25 тисяч, в естафетах – по 7 тисяч кожному в складі команди-переможця.

Решта призові розподілялися у напрямку зниження між тими, хто потрапив в число 20 кращих в особистих гонках, і топ-6 – в естафетах.

Розподіл призових за видами програм.

Додамо, українські біатлоністки у складі: Анастасії Меркушиної, Юлії Джими, Віти Семеренко та незмінного фінішера Олени Підгрушної здобули бронзові нагороди у жіночій естафеті.