Спільний лист представників України, Нідерландів, Бельгії, Малайзії і Австралії на ім'я генсека ООН і голови РБ ООН.
Twitter представник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
ins{.
У листі нагадується про необхідність виконання резолюції ООН 2166.
Twitter представник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
ins{.
Перед початком судового слухання у справі про катастрофу МН17, п'ять держав - Україна, Нідерланди, Бельгія, Малайзія, Австралія – надіслали генсекові ООН спільного листа з нагадуванням про необхідність виконання резолюції 2166, яка вимагає покарати винних у трагедії.
"Початок кримінального судового розгляду 9 березня 2020 года є важливою віхою для встановлення істини і досягнення справедливості для жертв рейсу MH17 та їхніх близьких, а також притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збитий літак MH17", - йдеться у спільному зверненні п'яти країн до генсека ООН і президента Радбезу.
#ДЕМАРШ #MH17 #ООН.
П‘ять держав - Україна, Нідерланди, Бельгія, Малайзія та Австралія - надіслали спільний лист Голові Ради Безпеки та Генеральному секретареві ООН про початок 9 березня суднового засідання щодо збиття літака рейсу #МН17 ⤵️ pic.
Oleg Nikolenko (@Oleg.
Nikolenko_) March 6, 2020.
Постпред Нідерландів Карел Ван Остер нагадав, що резолюція ООН 2166 вимагає покарання для винних в аварії літака Boeing 777 "Малазійських авіаліній" (рейс MH17), збитого в 2014 році.
Міжнародна Спільна слідча група (JIT) і Нідерланди продовжують імплементацію даного міжнародно-правового акту.
Резолюція Ради Безпеки ООН № S/RES/2166 була прийнята 21 липня 2014 року.
Її ініціювала розгляд Австралія.
Цей документ вимагає притягнути до відповідальності осіб, винних у трагедії МН17 і забезпечити всебічне співробітництво всіх держав в рамках зусиль щодо встановлення відповідальних.
На його борту перебувало 298 осіб, всі вони загинули.
Більшість жертв - громадяни Нідерландів.