На території України для проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції та посилення публічної безпеки і порядку залучено понад 15 тисяч поліцейських, які несуть службу у складі мобільних груп, піших нарядів, автопатрулів, груп реагування патрульної поліції, слідчо-оперативних груп та на контрольно-перевірочних пунктах.
Разом із військовослужбовцями Національної гвардії України та працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій поліцейські продовжують превентивні заходи та охорону публічної безпеки задля протидії поширенню захворювань на коронавірусну інфекцію.
За словами Фацевича, розпочали роботу контрольно-перевірочні пункти, на яких, зокрема, будуть перевіряти стан здоров’я громадян.
Також поліцейські контролюватимуть виконання перевізниками та суб’єктами господарювання обмежень, встановлених Кабінетом міністрів України.
«Пріоритетом поліції зараз є профілактичні заходи, ми проводимо роз’яснювальну роботу, особливо з тими суб’єктами господарювання, хто надає послуги пасажирських перевезень.
Однак уже на території держави складено 32 адміністративні протоколи, зокрема найбільше – у Донецькій області», - зазначив Фацевич.
При цьому він зауважив, що поліцейські складають на правопорушників адміністративні протоколи за ст.
44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП:.
10 - у Донецькій області,.
7 – у Києві,.
6 – у Херсонській,.
3 – у Київській,.
по 2 – у Полтавській та Чернігівській,.
по одному – в Одеській та Чернівецькій областях.
Ситуаційні центри Нацполіції та всіх територіальних підрозділів працюють у цілодобовому режимі.
Постановою запроваджена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також роботи метрополітенів.
З 18 березня Укрзалізниця припинила всі пасажирські перевезення.
Штрафи через коронавірус.
Як каратимуть українців за порушення умов карантину.
Життя в ізоляції.
Правила, штрафи та пільги, які ухвалив парламент.