Мінціфра зупинила роботу е-кабінету забудовника ДАБІ через втручання аферистів, - ЗМІ
Мінціфра зупинила роботу е-кабінету забудовника ДАБІ через втручання аферистів, - ЗМІ

Мінціфра зупинила роботу е-кабінету забудовника ДАБІ через втручання аферистів, - ЗМІ

Мінціфри взмушене призупинити роботу е-кабінету забудовника через втручання в роботу аферистів.

Про це пише видання «Дело».

Раніше розрекламований урядом Олексія Гончарука е-кабінет забудовника зараз не працює.

«При вході на сайті ДАБІ в опцію« Адміністративні електронні послуги» і, відповідно, до «Електронного кабінету замовника будівництва» з'являється напис «Ведуться технічні роботи.

Робота кабінету буде відновлена найближчим часом.

Приносимо вибачення».

А все це результат епопеї, яка почалася у грудні минулого року, коли тепер уже колишні прем'єр Олексій Гончарук, голова Мінрегіону Альона Бабак і в.

глави ДАБІ Олександр Строкач урочисто презентували цей самий «е-кабінет забудовника».

І радісно заявляли, що жити стало веселіше», - пише «Дело».

Видання «Дело», з посиланням на джерело в Мінціфри, пише про те, що ідея е-кабінету забудовника, яка належить колишньому співробітнику BRDO, експредставнику уряду Гончарука в Раді нардепу Олені Шуляк, почала давати серйозні збої через те, що автори новації непрофесійно прописали техзавдання.

У Шуляк не врахували вплив на роботу е-кабінету Реєстру дозвільних документів, який був створений при ексглаві ДАБІ Олексії Кудрявцеві.

За даними видання, Реєстр, який адмініструвала приватна фірма, працював через «прокладку», яка дозволяла контролювати наповнення Реєстру «третім особам» і після відставки Кудрявцева.

«По ідеї « е-кабінет» мав би бути безпосередньо пов'язаний з Реєстром дозвільних документів.

Зокрема, за допомогою цього Реєстру повинна була здійснюватися і автоматична перевірка достовірності даних, які надходять з «е-кабінету».

Але ось цієї перевірки і не здійснюється», - пише «Дело».

Такий «вроджений» недолік системи дозволяє аферистам видавати великі будівельні об'єкти за малі - класу СС1, які і дозволяється починати будувати, а потім і вводити в експлуатацію декларативним способом через е-кабінет.

Так, наприклад, в кінці лютого в Миколаєві восьмиповерховий будинок намагалися видати за чотириповерхівку і ввести в експлуатацію, а в Києві в середині березня подібна ситуація виникла з десятиповерховий будинок на Подолі, пише видання «Дело».

У зв'язку з цим Мінціфри було змушене призупинити роботу е-кабінету, щоб розібратися і з його роботою, і з роботою Реєстру дозвільних документів.

«У ситуації з е-кабінетом і Реєстром маємо те, що «некомпетентними профанами» скористалися «недобросовісні чиновники».

Але, як відомо, простота іноді гірша за крадіжку», - підводить підсумок видання «Дело».

Источник материала
loader
loader