19:24, 06 квітня 2020.
Політика.
155.
Президент дав відповідь на електронну петицію, автор якої вимагав негайно відкликати підписи українських переговірників у Мінську.
Президент розповів, чи будуть визнавати бойовиків / фото УНІАН.
Президент Володимир Зеленський не має наміру відкликати підписи керівника свого Офісу Андрія Єрмака та представника України на переговорах у Мінську Леоніда Кучми під протоколом про створення так званої консультативної ради за участі представників ОРДЛО.
Про це йдеться у відповіді президента на електронну петицію, опублікованій на сайті глави держави.
У тексті, зокрема, йдеться, що підписаний 11 березня у Мінську протокол носить декларативний характер та не передбачає настання правових наслідків, у тому числі - не легалізує суб'єктність ОРДЛО.
"Протокол не є міжнародним договором, як це визначено в статті 2 Закону України "Про міжнародні договори України", відтак уповноваження Президентом України на підписання/рішення про відкликання підписів під робочим документом засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року не регламентовано законодавством", - заявив Зеленський.
Він нагадав, що представників окупованих територій залучають до переговорів робочих підгруп ТКГ за згоди трьох сторін - України, Росії та ОБСЄ.
"Підписання Протоколу ТКГ 11 березня 2020 року є частиною поточної роботи з реалізації Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також інших документів, які складають "пакет" досягнутих у Мінську домовленостей", - йдеться у відповіді на петицію.
Зеленський уточнив, що в протоколі від 11 березня 2020 року було зафіксовано намір щодо створення механізму практичної організації консультацій - консультативної ради.
"Як передбачається, консультативна рада має стати технічним інструментом із дорадчими функціями в рамках політичної підгрупи ТКГ для обговорення згаданих вище питань за участю громадян України - як вимушених переселенців, так і українців, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.
Питання щодо створення Консультативної ради підлягає також предметному опрацюванню із нашими міжнародними партнерами – учасниками Нормандського формату", - зазначив президент.
Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося чергове засідання ТКГ з участю глави ОП Андрія Єрмака та заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака.
Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту "нормандському форматі".
Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.
Пізніше видання "Дзеркало тижня" опублікувало копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня.
Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, ОРДЛО, Німеччиною, Францією, Росією і ОБСЄ.
При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО будуть мати право вирішального голосу, по одному представнику від Німеччини, Франції, Росії та ОБСЄ - право дорадчого голосу.
Через кілька днів близько 60 народних депутатів від "Слуги народу" закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення цієї ради.