Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
У понеділок, 13 квітня, в ході позачергового засідання Верховної Ради народні депутати проголосували за зміни до бюджету України на 2020 рік.
“За” проголосували 252 народних депутата: 226 голосів дали “слуги народу”, 15 голосів – “Довіра” і 5 – “За майбутнє”.
Нові цифри розробили з урахуванням скорочення ВВП на 3,9%, падінням доходів на 120 млрд грн і зростання дефіциту держбюджету, а також відповідно до потреб держави у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “РБК-Україна”.
Loading...
Доходи і витрати.
Доходи державного бюджету скорочено на 11% – до 975,8 млрд гривень, витрати зросли на 7% – на (82,4 млрд) – до 1,266 млрд гривень.
При цьому надходження від зборів податків скоротяться на 143 млрд гривень за рахунок зниження внутрішніх податків і ПДВ з імпорту.
Видаткова частина найбільше зросла за рахунок статті про створення Фонду боротьби з COVID-19, який складе 64,67 млрд гривень.
Кошти з цього фонду спрямують на закупівлю товарів, робіт і послуг, зокрема медичних; додаткові виплати медичним працівникам; виплати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення; допомога літнім українцям та сім’ям померлих від COVID-19 медичних працівників; трансферт Пенсійному фонду та допомога Фонду соцстрахування.
Закон передбачає збільшення дефіциту більш ніж в три рази – до 298,4 млрд гривень.
При цьому погашати його планують за рахунок позик на суму 296,7 млрд гривень, а також надходженнями від приватизації – 0,5 млрд гривень.
Остання цифра означає фактичну відмову від масштабної приватизації в 2020 році, оскільки до бюджету-2020 було закладено доходи від приватизації на рівні 12 млрд гривень.
Видатки на Національну службу здоров’я зросли на 15,8 млрд гривень для закупівлі товарів, робіт і послуг, у тому числі за програмою медичних гарантій.
Видатки Пенсійного фонду України зросли на 29,7 млрд гривень, оскільки на період карантину заплановано доплати по 1 000 гривень пенсіонерам, чиї пенсії менше 5 000 гривень.
Витрати Міністерства соціальної політики збільшили на 19,5 млрд гривень на підтримку українців, які втратили роботу через карантин.
Статті витрат, які постраждали найбільше.
Для фінансування заходів щодо боротьби з коронавірусом і збільшення виплати скорочено фінансування низки статей витрат.
Зокрема, на 8,2 млрд гривень скорочено витрати на пільги та субсидії, 2,6 млрд гривень втратив Фонд регіонального розвитку, на 2,3 млрд гривень урізано фінансування культури і спорту, на 2,1 млрд гривень – субвенція територіальним громадам, на 1,6 млрд гривень – Фонд енергоефективності, на 1,55 млрд гривень – субвенція вчителям.
Зазначимо, що раніше уряд пропонував зменшити доходи бюджету на 122,9 мільярда гривень та створити спеціальний фонд боротьби з коронавірусом на 97,1 мільярда гривень: кошти з нього планували витрачати на придбання медичного обладнання, соціальний захист населення, поповнення резервного фонду.