Ціни на нафту слабо реагують на історичну домовленість про рекордне зниження видобутку
Ціни на нафту слабо реагують на історичну домовленість про рекордне зниження видобутку

Ціни на нафту слабо реагують на історичну домовленість про рекордне зниження видобутку

Ціни на нафту слабо реагують на історичну домовленість про рекордне зниження видобутку - Фото 1

Через 15 хвилин після відкриття торгів ціна на нафту Brent на біржі ICE пішла в мінус на 1,7% після того, як країнам ОПЕК+ вдалося досягти домовленостей про скорочення світового нафтовидобутку на 13%.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Пізніше в ході торгів ф'ючерси на нафту дорожчали на 4-5%.

Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures о 7:15 за київським часом 13 квітня становила 32,84 долара за барель, що на 4,3% вище рівня попередньої сесії.

Ф'ючерси WTI на травень на Нью-йоркській товарній біржі виросли в ціні до цього часу майже на 5% - до 23,89 долара за барель.

Угода не вразила більшість учасників ринку, оскільки обсяги скорочень не перекривають зниження попиту, при цьому на ринку вже накопичилися величезні запаси сировини, а угода набуде чинності тільки 1 травня.

Нафтотрейдери також не готові враховувати як "справжнє" зниження виробництва ті барелі, які і так пішли б з ринку з урахуванням 2-кратного обвалу цін на нафту за березень.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

У свою чергу Саудівська Аравія вважала неприйнятним, що хтось із країн не буде в повному обсязі виконувати взяті на себе ОПЕК+ колективні зобов'язання.

Проте, вимушений компроміс був досягнутий, країни ОПЕК+ домовилися знизити нафтовидобуток в травні-червні на 9,7 млн барелів на добу.

У четвер називалася цифра в 10 млн, яка враховувала і внесок Мексики.

США, Бразилія та Канада додадуть до зниження, за оцінками, ще 3,7 млн барелів за рахунок падіння виробництва, викликаного зниженням цін.

Угода ОПЕК+ стала вимушеною реакцією нафтовидобувних країн на ситуацію на ринку і тиск з боку США.

Через боротьбу з коронавірусною інфекцією, коли перестав нормально працювати транспорт та зупинилися підприємства, попит на нафту в світі знизився приблизно на 30%, ціни впали до 18-річного мінімуму.

Таким чином, хоча узгоджена країнами ОПЕК+ угода щодо зниження видобутку і є безпрецедентною за обсягом, вона не зможе повністю відновити баланс між попитом і пропозицією.

Знати більше: Найгірша за 100 років нафтова криза: чи зможе ОПЕК+ зупинити обвал цін.

Теги по теме
нефть
Источник материала
loader
loader