Євросоюз назвав головні критерії для зняття карантину
Євросоюз назвав головні критерії для зняття карантину

Євросоюз назвав головні критерії для зняття карантину

13:11, 15 квітня 2020.

Світ.

Про це йдеться у "дорожній мапі" зняття обмежень для країн-членів.

ЄС офіційно визначив три критерії для зняття карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Про це йдеться у "дорожній мапі" зняття обмежень для країн-членів.

"Наші рекомендації фокусуються на трьох головних передумовах: суттєве сповільнення поширення коронавірусу, достатні спроможності системи охорони здоров’я та спроможності нагляду й моніторингу", - зазначила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначала, що презентація дорожньої мапи "не є сигналом, що карантинні обмеження вже можна знімати", але має на меті запропонувати країнам членам загальну рамку для прийняття рішень.

"Ми рекомендуємо поступове зняття обмежень, з подальшим моніторингом кожної дії", - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Перший, епідеміологічний критерій, передбачає суттєве сповільнення поширення інфекції протягом тривалого часу: зменшення кількості нових заражень, нових госпіталізованих хворих та пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.

Другий критерій – спроможність системи охорони здоров’я країни: чи зможе вона впоратися з навантаженням, якщо після послаблення обмежень кількість заражень знову почне зростати.

Третій критерій – спроможність до моніторингу, що включає також можливість широкомасштабного тестування населення для відстеження поширення вірусу, відстеження та ізоляції контактних осіб хворих, якщо виникатимуть нові спалахи.

Корисну інформацію може надати тестування на наявність антитіл до вірусу – це допоможе з’ясувати, яка частка населення перехворіла і виробила імунітет.

"Країни-члени можуть самостійно визначити, як оцінювати відповідність кожному з критеріїв", - зазначають у "дорожній мапі".

Також ЄС визначив принципи, якими мають керуватися країни-члени.

Перший з них - дії мають ґрунтуватися на наукових даних, система громадського здоров’я має бути у центрі уваги.

"Рішення закінчити обмежувальні заходи має балансувати переваги для громадського здоров’я та соціально-економічні наслідки.

При цьому, захист громадського здоров’я має залишатися пріоритетною ціллю країн-членів", - йдеться у дорожній карті.

Другий принцип – країни-члени мають координувати між собою дії з послаблення заходів.

Зокрема, країни члени мають своєчасно інформувати одне одного та Єврокомісію перед оголошенням про зняття певних обмежень, та враховувати їхню точнку зору.

Третій принцип – повага та солідарність між країнами-членами, та підтримка тих, хто найбільше постраждав внаслідок пандемії та зумовленої нею економічної кризи.

Источник материала
loader
loader