Серед авторів – Україна: ООН затвердила резолюцію про глобальний доступ до ліків проти COVID-19
Серед авторів – Україна: ООН затвердила резолюцію про глобальний доступ до ліків проти COVID-19

Серед авторів – Україна: ООН затвердила резолюцію про глобальний доступ до ліків проти COVID-19

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків та вакцин для боротьби проти Covid-19, одним із головних співавторів якої стала Україна.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Постійного представника України при ООН Сергія Кислицю.

Загалом до резолюції, яку ініціювала Мексика, приєдналося майже 180 країн.

"Мексика продемонструвала добрий приклад конструктивного й неполітизованого підходу для посилення взаємодії міжнародної спільноти на тлі глобальної біди", - підкреслив дипломат.

Кислиця нагадав, що окремі країни, зокрема Російська Федерація, пропонували власні проєкти резолюцій, які під приводом спільної боротьби з Covid-19 містили заклики скасувати міжнародні санкції.

"Наша позиція чітка: на послідовну підтримку ООН можуть заслуговувати лише ті документи, які матимуть практичне значення у війні проти пандемії", – підкреслив представник України.

Нова резолюція, зокрема, заохочує держави активніше фінансувати розробки вакцин та ліків, використовувати цифрові технології, посилювати міжнародну наукову взаємодію та координацію в боротьбі з Covid-19.

Крім того, документ закликає на рівні кожної країни запобігати спекуляції та необґрунтованим накопиченням, які можуть перешкоджати доступу до ефективних лікарських засобів та медобладнання.

"Пустими гаслами вірусів не здолати.

ООН не має розпорошувати свої зусилля на політичний спам, зліплений деякими країнами нашвидкуруч.

Ми маємо консолідуватися навколо того, що нас об’єднує, а не роз’єднує", - наголосив постійний представник України при ООН.

Нагадуємо, Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти COVID-19, ініціаторами якої виступили Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур і Швейцарія, а співавторами – 188 держав, зокрема й Україна.

Источник материала
loader
loader