СБУ попереджає Раду, що "зелений тариф" загрожує енергобезпеці України
СБУ попереджає Раду, що "зелений тариф" загрожує енергобезпеці України

СБУ попереджає Раду, що "зелений тариф" загрожує енергобезпеці України

Служба безпеки України попереджає Раду, що "зелений тариф" загрожує енергобезпеці України, повідомляє "Економічна правда" з посиланням на лист глави СБУ Івана Баканова спікеру парламенту Дмитру Разумкову, яке є в розпорядженні видання.

Повідомляється, що за минулий рік частка електроенергії виробленої з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) збільшилася на 3,9%, створивши додаткове фінансове навантаження на держкомпанії, які виплачують субсидії за "зеленим тарифом".

"Різке зростання обсягів виробництва дорогої енергії ВДЕ (середньозважена ціна 4,5 грн кВт*год) і зменшення обсягів виробництва дешевої електроенергії гідростанцій (на 4128 млн кВт*год з 2018 року, тариф 0,674 кВт*год) і АЕС (на 1395 млн кВт*год з 2018 року, тариф 0,5567 кВт*год) призвело до виникнення заборгованості ДП Гарантований покупець перед виробниками ВДЕ 3,1 млрд грн на 1 квітня 2020 року ", - йдеться в листі.

Прогнозується зростання "зеленого" енергетики, а значить очікується дефіцит ДП "Гарантований покупець", яке покриває "зелений тариф" на суму 8,6 млрд грн при орієнтованої необхідності 20-32 млрд грн.

У листі вказується, що розвиток "зеленого" енергетики України відбувається без врахування реальних потреб економіки та енергетичного ринку країни. Повідомляється, що зростання "зеленої" енергетики може призвести до обмежень Запорізької АЕС, неможливості реалізації проекту видачі потужності Каховської ГЕС-2 (вартість проекту 12 млрд грн) і підвищення тарифів для населення.

СБУ повідомляє про необхідність переходу до нової конкурентної моделі підтримку "зеленої" енергетики шляхом проведення аукціонів з розподілу квоти, і про необхідність заборони підключення ВДЕ, які будуть перешкоджати видачі потужності діючих об'єктів генерації.

Нагадаємо, енергохолдинг ДТЕК заявляє можливість звернутися в міжнародний арбітражний суд з позовом проти України через заборгованість перед компанією ДП "Грантовий покупець".

"Зелені" тарифи ввели в Україні в 2009 році, і вони вище звичайних тарифів і зафіксовані в євро. Зараз частка відновлюваної електроенергії становить лише 2% вживаної енергії, але на її частку припадає 8% всіх коштів, що виділяються – близько 10 млрд грн.

Теги по теме
СБУ
Источник материала
loader
loader