Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання і з використанням засобів індивідуального захисту, повідомляє Міністерство освіти і науки.
За даними МОН, дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину.
Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня і 17 липня.
Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня.
Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.
«В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах.
Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область.
Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні.
Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО», – заявив заступник міністра Єгор Стадний.
У МОН додали, що формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться.
За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників і двоє інструкторів.
Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії.
Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст, заявляють у міністерстві.
Кожен учасник може скласти максимум чотири тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, «мізерно мала».
«Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно.
Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин», – йдеться в повідомленні.
У МОН також наголосили, що у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО й інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту й антисептиками, а приміщення будуть провітрювати і дезінфікувати.
Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, а якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, то їх звільнять від ЗНО за станом здоров’я.
Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань.
Напередодні у Міносвіти попередили: навчання триватиме до кінця травня.
Раніше Міносвіти вже скасувало державну підсумкову атестацію для 4 та 9 класів.
До відома, Міністерство освіти пояснило учителям, як виставляти учням оцінки.
Також у МОН повідомляли, що до кінця карантину підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх учнів, включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм.