Прискорений перехід із першого етапу виходу України з карантину на наступні буде залежати від ситуації із новими випадками зараження коронавірусом COVID-19. У разі зменшення кількості хворих, одночасно може початися другий, третій і четвертий етап.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, початком поступового завершення карантину буде заплановане 11 травня, але подальші етапи не прив'язані до конкретних дат. Все залежатиме від того, яка кількість нових випадків COVID-19.
"Наступні етапи не прив’язані до конкретних дат, а їх запуск залежить від динаміки захворювання. Тобто, якщо уряд бачитиме, що кількість захворілих знижується, то другий, третій або четвертий етап можуть початися одночасно", - повідомив Шмигаль.
Водночас, очільник уряду допускає можливість посилення і подовження карантину. У разі, "якщо в країні буде спостерігатися значне збільшення кількості захворілих".
Наразі кожне міністерство та відомство має сформувати детальні роз’яснення, за яких умов повинні працювати об’єкти, які будуть відкриватися. Він Шмигаль нагадав, що Мінекономіки та МОЗ вже розробили критерії роботи та контроль продовольчих ринків.
"Це дасть можливість цієї середи ухвалити рішення про відкриття понад 280 ринків в Україні. Цей перелік може бути розширений, якщо й інші ринки зможуть забезпечити належні умови роботи", - підсумував прем'єр.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!