Цього разу військові проводили випробування ракетного комплексу зі створенням реальних радіоперешкод для головки самонаведення ракети та залученням авіації.
Їх здійснювали за допомогою літаків СУ-27, повідомили у Генеральному штабі Збройних Сил України.
Літаки Су-27 під час випробування ракетного комплексу "Нептун" / Генштаб.
Пуски здійснюються з Державного випробувального полігону Збройних Сил України "Алібей".
Що варто знати про ракетний комплекс "Нептун".
Береговий мобільний ракетний комплекс з протикорабельними ракетами Р-360 "Нептун".
Він призначений для контролю територіальних вод, захисту військово-морських баз, інших берегових об'єктів та інфраструктури узбережжя.
Він призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів і транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів.
Його особливість – робота в простих і складних метеорологічних умовах, у будь-який час доби та року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.
До складу комплексу входять командний пункт, пускова установка з транспортно-пусковими контейнерами, транспортно-заряджальна машина і транспортна машина.
Максимальна кількість ракет у такому комплексі досягає 24 одиниці, а інтервал їх запуску в залпі коливається між 3 і 5 секундами.
Вони здатні досягати швидкість у 900 кілометрів за годину.
Пускова установка ракетного комплексу "Нептун" під час випробувань / Генштаб.
Відзначимо, що Міністерство оборони України у 2020 році планує закупити близько 3 тисяч ракетних комплексів на суму понад 2,4 мільярда доларів.
Внаслідок розширення фінансування ракетної програми також сплановано завершення розроблення та випробування ракетних комплексів, серед яких і "Нептун".