Україна готова надати російській компанії "Газпром" свої підземні сховища для зберігання газу. Про це заявив глава компанії "Оператор ГТС України"Сергій Макогон в інтерв'ю "РБК".
За словами Макогона, в 2020 році для закачування додатково буде доступно 10 млрд куб. м газу з 31 млрд куб. м сумарної потужності. "Газпром" також може зберігати газ в українських ПСГ.
"Потрібно просто підписати стандартний договір зберігання, а тарифи у нас встановлює незалежний регулятор, і вони єдині для всіх замовників (близько $10 за цикл зберігання 1 тис. куб. м газу)", - сказав глава Оператора ГТС України.
Також він підкреслив, що українські сховища в 3-5 разів дешевше європейських, тому попит та економічна доцільність є.
Крім того, Макогон зазначив, що у "Газпрому" є очевидний бізнес-кейс для використання українських ПСГ.
"Вже зараз компанія не повністю використовує оплачені потужності по транзиту — з 178 млн куб. м в добу використовується тільки в середньому 150 млн куб. м. тобто 28 млн куб. м в добу оплачується, але не використовується. Тому є сенс розглянути доцільність використовувати всю сплачену потужність для ввезення газу в Україну, частину об'єму можна віддавати на транзит, а залишок завозити на зберігання. Взимку, коли попит в ЄС зросте, можна буде підняти газ з ПСГ і відправити в ЄС або в рамках вже куплених потужностей (по транзиту - ред.), або докупити додаткові", - додав він.
Макогон припустив, що ситуація може посилитися до осені, коли можуть бути повністю заповнені європейські ПСГ і тоді "Газпрому" потрібно буде ще більш значно знижувати транзит, але при цьому сплачувати його в повному обсязі.
"Тому тимчасове зберігання в Україні могло б стати взаємовигідним рішенням. Ми відкриті до переговорів", - підкреслив Макогон.
Раніше повідомлялося, що глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон вважає, що українські підземні газові сховища (ПСГ) можуть зацікавити Польщу, Молдову, Румунію і Угорщину.