Кабмін просить амністувати 3 тисячі в'язнів, щоб не допустити поширення коронавірусу в тюрмах
Кабмін просить амністувати 3 тисячі в'язнів, щоб не допустити поширення коронавірусу в тюрмах

Кабмін просить амністувати 3 тисячі в'язнів, щоб не допустити поширення коронавірусу в тюрмах

Кабінет Міністрів України пропонує, щоб не допустити виникнення та поширення коронавірусу в установах виконання покарань, здійснити амністію більше 3 тисяч в'язнів.

Відповідний законопроект №3397 "Про амністію засуджених" оприлюднено на сайті парламенту.

Проект закону передбачає оголошення амністії для найбільш незахищеної та вразливої соціально категорії засуджених. Зокрема, згідно із законопроектом, під амністію потрапляють неповнолітні та жінки, а також чоловіки, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, особи з інвалідністю першої, другої і третьої груп, хворі на туберкульоз, онкологічні захворювання.

Законопроект пропонує амністувати осіб, які досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ в Донецькій та Луганській областях.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в разі ухвалення законопроекту попередньо підлягають звільненню 3009 осіб.

Згідно зі ст.7 закону "Про застосування амністії в Україні" Верховна Рада може ухвалювати закони про амністію не частіше одного разу протягом календарного року. Останній раз такий закон було ухвалено у грудні 2016 року.

Станом на 1 квітня 2020 року в установах виконання покарань відбували покарання 32 тисячі 942 людини.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Источник материала
loader
loader