Оператор супутникового телебачення Viasat на початку квітня запатентував програмне забезпечення, яке дозволяє здійснювати автоматичне налаштування тюнерів із супутниковою антеною.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Новий запатентований алгоритм визначає спосіб пошуку супутника за інформацією, яка передається через супутникові транспондери, та дозволяє тюнеру її автоматично запам’ятовувати.
Ця технологія вже впроваджена у новій моделі супутникового приймача SRT 7602, яку Viasat вивів на український ринок у грудні 2019 року.
Для полегшення процесу самостійного підключення супутникового телебачення абонентами в домашніх умовах Viasat удосконалив тюнери функцією Plug&Play.
Завдяки їй власникам справних та вже налаштованих супутникових антен достатньо просто підключити тюнер до живлення, телевізора та антени та зачекати декілька хвилин, доки відбудеться автоматичний пошук супутників тюнером і стартовий канал почне показ.
Оскільки більшість населення має типову супутникову антену з трьома головками (так званий «Горинич»), для коректної роботи тюнеру потрібно знати, на який з трьох супутників (Amos, Astra, Hotbird), з яких Viasat отримує сигнал, спрямована кожна з головок.
Встановлений на антені комутатор DiseqC автоматично перемикає головки між супутниками і таким чином здійснює налаштування кожної головки до супутників.
Крім автоматичного підключення до супутникового телебачення, серед інших технічних характеристик тюнера слід відмітити функцію запису ефіру та паузи програм, а також технічне нововведення – один «розумний» пульт для телевізора і тюнера «2-в-1».
«Viasat, разом з компанією-виробником Strong, мали амбітну мету – зробити тюнер з дуже простим підключенням до телевізора та супутникової антени.
Процес розробки зайняв близько року.
Вся змістовна частина – опис ідеї, перевірка на практиці, пошук аналогів тощо, була виконана нашими інженерами», − розповідає Дмитро Оркуша, технічний директор Viasat.
Запатентувати та юридично оформити реєстрацію прав власності на винахід Viasat допоміг юридичний департамент «1+1 медіа».
Нагадуємо, Viasat закрив систему кодування NDS і повністю перейшов на Verimatrix.