Кожен восьмий українець втратив роботу через карантин: сумна статистика
Кожен восьмий українець втратив роботу через карантин: сумна статистика

Кожен восьмий українець втратив роботу через карантин: сумна статистика

Хочете читати новини в іншому форматі?.

Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.

Підписатись можна ТУТ.

В Україні рівень безробіття через запровадження карантину у квітні-червні зросте до близько 12% (або кожен восьмий – НП.) у сезонно скоригованому вираженні, тільки за один тиждень травня в Україні офіційно безробітними стали 26 тисяч осіб.

Loading...

Про це йдеться у повідомленні-прогнозі НБУ, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Запровадження карантину, яке припало на другу половину березня, не мало значного впливу на рівень безробіття в 1 кварталі.

Разом з тим у другому кварталі рівень безробіття зросте до близько 12% сезонно скоригований вираженні”, – йдеться в інфляційному звіті Нацбанку.

Популярні новини зараз.

Місячний календар городника і садівника на травень 2020 року.

Місячний посівний календар на травень: коли та що потрібно саджати та сіяти.

Помер віце-прем’єр Криму – Аксьонов.

У Нацбанку пояснили, що така оцінка заснована на прогнозі по спаду реального ВВП у другому кварталі і на результати соцопитувань про кількість осіб, які раніше працювали, але втратили роботу через запровадження карантинних заходів.

“Оцінки скориговані на основі припущень про певне розширення штату на підприємствах, де зіткнулися з підвищеним попитом на свої товари і послуги, а також на те, що частина тих, хто втратив роботу або був у її пошуках до введення карантину, відмовиться від намірів знайти роботу і вибуде з робочої сили”, – йдеться в інфляційному звіті.

Нацбанк з посиланням на дані порталу Work.

ua повідомляє, що кількість нових вакансій за перші п’ять тижнів карантину зменшилася вдвічі.

“Найбільше кількість нових вакансій знизилося в секторах, де сильніше постраждали від введення карантину: у сфері послуг, роздрібної торгівлі.

Однак на тлі загального погіршення економічної ситуації і зростання невизначеності попит на робочу силу знизився і в інших секторах.

Менша кількість вакансій зменшилася зокрема в сфері ІТ, найбільш пристосованої до роботи у дистанційному режимі (тут частка дистанційно працюючих досягла 90%), і у сільському господарстві за традиційного підвищення попиту на робочу силу у період посівної кампанії”, – йдеться в інфляційному звіті.

Також у НБУ прогнозують, що разом з відновленням економіки у 2021 році заробітні плати знову почнуть рости, а рівень безробіття поступово повернеться до докризових 8-9%.

Очікується, що споживчі настрої повністю відновляться, а приватне споживання в 2021-2022 роках буде зростати темпами 5-7% в рік.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, про те, коли в Україні знову запрацюють перукарні та кафе.

Теги по теме
Народная Правда
Источник материала
loader
loader