В Офісі президента розповіли, чи вплине коронавірус на безвіз з ЄС
В Офісі президента розповіли, чи вплине коронавірус на безвіз з ЄС

В Офісі президента розповіли, чи вплине коронавірус на безвіз з ЄС

Пандемія нового коронавірусу COVID-19 на безвізовий режим між Україною та країнами Європейського Союзу жодним чином не вплине і скасовувати його не будуть. Але світовій спільноті слід підготуватися до можливої повторної хвилі пандемії, щоб уникнути закриття кордонів.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

"Від жодного нашого співрозмовника я не чув, що це стане підставою, щоб закрити кордон для українців чи, тим більше, скасувати безвізовий режим. Так само, як, до речі, з іншими – ми маємо безвізовий режим не лише з Європейським Союзом", - прокоментував Ігор Жовква.

За його словами, держави після пом'якшення карантину будуть поступово відкривати свої кордони для іноземців. Заступник Єрмака наголосив, що слід розробити новий алгоритм співпраці ЄС з державами "Східного партнерства", щоб унеможливити закриття кордонів, якщо станеться наступна пандемія.

"Ми, до речі, запропонували ініціативу про те, щоб оперативно в умовах пандемії заснувати союз країн-сусідів у подоланні коронавірусу. Ми про це говорили з президентами наших країн-сусідів. Тобто потрібно щось робити. Інакше кожного разу ми будемо заручниками таких пандемій", - зауважив заступник керівника Офісу президента.

Також Ігор Жовква зазначив, що імовірно, цьогоріч доведеться відмовитися від відпусток. А низку візитів президентів іноземних держав до України, які були заплановані на березень-квітень, перенесли. Попередньо, вони можуть відбутися влітку.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцинавід цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник материала
loader
loader