Житомирський обласний лабораторний центр від 7 до 9 травня не прийматиме матеріал для виявлення коронавірусу ПЛР-методом.
Про це йдеться у листі, який опублікувало видання Житомир.info, керівника Житомирського ОЛЦ, головного державного санітарного лікаря області Зіновія Парамонова. Лист датований 6 травня 2020 роком.
"Таке рішення ухвалено через завантаження лабораторії на 7-8 днів наперед та відсутністю можливостей для зберігання такої кількості біологічного матеріалу. Надалі просимо обґрунтовано підходити до забору та направлення матеріалу на ПЛР-тестування та як це передбачено стандартами медичної допомоги", - йдеться у листі.
Виняток становитимуть діти і важкохворі пацієнти.
Крім того, наприкінці квітня очільник Житомирського ОЛЦ Зиновій Парамонов розповідав, що лабораторному центрі не вистачає вірусологів та лаборантів, аби оперативно проводити ПЛР-дослідження на виявлення COVID-19. "Основною проблемою нашого центру є те, що у ньому працюють всього два вірусологи і два підготовлених лаборанти, які практично виконують роботу за приблизно 8 вірусологів і 12-14 лаборантів", - повідомив Парамонов.
До слова, під час брифінгу 6 травня начальник управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик повідомив, що на проходження ПЛР-діагностики нині чекають 800 проб, а за минулу добу було проведено 124 обстеження.
Своєю чергою, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин заявив, що місцева влада планує закупити власну лабораторія для діагностування COVID-19 шляхом ПЛР-тестування.
Як повідомлялося, очільник МОЗ повідомляв, що відомство вже отримало близько 450 тис. ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію українського виробництва. "На сьогодні ми тестуємо до 6 тис. наших громадян на ПЛР-тестах. Завдання, яке стоїть на сьогодні, - це збільшити цю кількість на добу до 8-10 тис. і далі продовжувати це збільшення", - повідомив Степанов.
Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.
Наразі карантин подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.
3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Відео Добова кількість випадків коронавірусу знов стрімко зросла - 487 нових хворих
Добова цифра нових випадків коронавірусу в Україні знов стрімко зросла. Про 487 позитивних тестів на COVID-19 вранці повідомили в МОЗ. Це на 25 відсотків більше, ніж за попередню добу. Так чином, загальна кількість інфікованих коронавірусом в Україні перевищила 13 тисяч осіб. Лідером за кількістю підтверджених діагнозів залишається Буковина. Більше про коронавірус в Україні