Після скандалу з Зеленським та імпічментом Трампа українсько-американські відносини бажають кращого, однак вони не є заморожені. Комунікація відбувається, а новий американський посол в Україні Кейт Дейтон глибоко розуміє суть процесів в оборонному секторі.
Про те, що новий посол США в Україні "дуже крутий" розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Lb.ua.
"Новий посол США – класний мужик! Я з ним бачився кілька разів у складі групи оборонних радників. Він дуже крутий, глибоко розуміє суть процесів, що відбуваються в українському оборонному секторі. Він знає, що відбувається. У статусі радника був налаштований вкрай конструктивно й позитивно, хотів реально допомогти", – зауважив міністр.
Однак, Кулеба точно не знає, коли Дейтон прибуде до Києва. Річ у тім, що все залежить від процедур у Конгресі США: його кандидатуру повинен підтвердити Сенат. Як тільки це буде зроблено, він приїде.
Водночас, про українсько-американські відносини Кулеба розповідав не так позитивно. За його словами, наразі вони бажають кращого.
Вони не заморожені, але я б ці відносини віддав у хімчистку й повернув в очищеному блискучому вигляді. І в цьому якраз і полягає завдання дипломатів: виступити в ролі цієї хімчистки по обидва боки для того, щоби прибрати плями і зробити костюм, який буде ідеально на тобі сидіти і прекрасно виглядати,
– наголосив він.
Дипломат також додав, що наразі не бачить індикаторів, які б показували, що президент США не хоче спілкуватися з президентом Зеленським.
Що відомо про імпічмент Трампа і до чого тут Зеленський:
- Причиною для початку процедури імпічменту Трампа стала його із Зеленським телефонна розмова 25 липня 2019 року. У ній президент США нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
- До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер.
- Восени Білий дім оприлюднив стенограму розмови Трампа і Зеленського. Її текст свідчить, що Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
- Згодом у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США.
- 19 грудня Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа. Проте Сенат імпічмент не підтримав, оскільки там більшість – республіканці.