/https%3A%2F%2Fwww.5.ua%2Fmedia%2Fpictures%2Foriginal%2F184709.jpg)
Влада повинна довести до кінця справу проти РФ щодо агресії в Керченській протоці – Порошенко
Володимир Зеленський має порушити свою "обітницю мовчання" щодо військової агресії Росії у Азовському морі та Керченській протоці, а ДБР – варто закрити кримінальну справу, яка підриває позицію України в міжнародних судах.
На цьому у своєму зверненні наголосив п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.
"Рік тому, у 2019 році, наша команда забезпечила попереднє рішення на користь України у справі проти Російської Федерації про агресію і затримання військових кораблів та їхніх екіпажів у Керченській протоці у листопаді 2018 року.
Міжнародний трибунал із морського права у Гамбурзі чітко став на сторону України.
Рішення Трибуналу, оприлюднене 25 травня минулого року, заклало основу для притягнення Росії як країни-агресора до міжнародно-правової відповідальності.
Але доведення справи до кінця лягає на плечі теперішньої влади.
Лише після того, як у квітні ми звернули увагу на те, що вона не дуже переймається цим питанням, на Банковій та у МЗС нарешті почали щось робити", – зауважив Порошенко.
За його словами, найближчими днями вітчизняне МЗС має подати меморандум із роз'ясненням позиції офіційного Києва до Спеціального міжнародного арбітражу, який було створено на основі рішення Гамбурзькому трибуналу.
"Міжнародно-правову позицію України суттєво підриває політично вмотивована справа, яку за завданням Офісу президента "розслідує" ДБР.
Дії українського ДБР чітко синхронізуються із Федеральною службою безпеки Росії.
Бо і ФСБ, і ДБР вважають прохід українських кораблів українським морем – кримінальним злочином.
І якщо Росія вже посилалася на позицію ДБР в ООН, то ясно, що в арбітражі вона так само прийме цей пас від української влади", – наголосив лідер "ЄС".
Він вказав, що навіть після року на посаді глави держави Володимир Зеленський "не випустив ані пари з вуст" щодо проблем вільного судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці.
І за рік жоден український катер там не проходив – "ніби йдеться не про нашу протоку, а про якесь російське озеро".
У політика та його команди є три поради і водночас вимоги до чинної влади:.
МЗС повинна подати до арбітражу якісно підготовлений меморандум.
Україна має вимагати компенсації збитків, завданих як державі, так і морякам, а також притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за агресію на морі.
ДБР має закрити кримінальну справу за фактом подій, яка суттєво послаблює позицію Україні в міжнародному арбітражі.
Хоча б з нагоди річниці перемоги у Міжнародному трибуналі з морського права Зеленський має нарешті оприлюднить свою позицію щодо злочинних дій Росії в акваторії Азова.
"Чітка позиція глави держави є дуже важливою.
Вона дозволить дипломатам посилювати міжнародний тиск на російського агресора та добиватися поглиблення "Азовського пакету" санкцій проти Кремля, започаткованого нами.
Рівно як і використовувати усі наявні інструменти та судові інстанції для притягнення Росії до відповідальності.
І головне – відновлення справедливості", – резюмував Порошенко.

