Кабінет міністрів 10 червня затвердив меморандум з інвесторами в "зелену" енергетику України. Тепер його залишилося підписати сторонам.
Про це йшлося під час засідання уряду.
Меморандум в альтернативну енергетику передбачає, що інвестори добровільно мають погодитися на зниження "зеленого" тарифу на 15% (для сонячних електростанцій) та 7,5% (для вітроелектростанцій), а також посилення відповідальності за небаланси.
Також зазначається, що сонячні електростанції, введені в експлуатацію після 1 липня 2020 року, не будуть отримувати фіксований тариф, а продаватимуть вироблену енергію на "зелених" аукціонах. Ціна виробленої енергетики на вітрових електростанціях також буде визначатися на аукціонах, але після завершення розпочатого будівництва.
Як повідомляють в уряді, підписаний меморандум дозволить державі зекономити до 2 мільярдів євро на виплатах за «зеленим» тарифом до 2030 року.
В.о міністра енергетики Ольга Богуславець зазначає, що держава не відмовляється від виплат за вже вироблену "зелену" енергетику, та має повністю розрахуватися з виробниками до прийняття закону. "Нагадую, що на сьогодні за поточний рік перед цими виробниками заборгованість ДП Гарантований покупець складає 14 мільярдів гривень", - сказала вона.
"Це позитивний крок як для держави, так і для українців. Адже це дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для населення та збалансувати енергетичну галузь", — повідомив прем’єр-міністрів Денис Шмигаль.
Нагадаємо, що нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко заявив, що в Україні можуть підвищитися тарифи на електроенергію для населення. Він пов'язує це зі скороченням роботи АЕС, які виробляють найдешевшу електроенергію.