Коли Рада розгляне законопроєкт про референдум
Коли Рада розгляне законопроєкт про референдум

Коли Рада розгляне законопроєкт про референдум

Законопроєкт про референдум, який президент Зеленський подав до парламенту як невідкладний, нардепи можуть розглянути вже 18 червня. Його можуть розглянути в першому читанні і по суті.

Про це заявив спікер Дмитро Разумков під час погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів, передає24 канал. Згодом ці слова підтвердив і перший заступник глави Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Відтак, 16 червня депутати можуть розглянути скорочення термінів розгляду законопроєкту між першим та другим читанням.

На засіданні в четвер (18 червня – 24 канал), можливо, якщо все буде добре, ми вже зможемо його розглядати в першому читанні і по суті,
– уточнив Разумков.

Своєю чергою, Руслан Стефанчук наголосив, що над цим законопроєктом працювали майже рік, а його творенням займалися не лише народні депутати. Над ним працювали у Верховній Раді, у різних міністерствах, в Офісі Президента, з широким залученням громадськості.

Законопроєкт також напрацьовувався з ЦВК. Щодо нього консультувалися з експертами зі Швейцарії. Законопроєкт переклали англійською та відправили на розгляд Венеціанської комісії. Зараз він на 80% складається з процедурних норм.

"Станом на 28 рік незалежності України немає жодного законодавчого акту, який би міг створити механізм реалізації двох фундаментальних статей Конституції: статті 5, що визначає, що головним джерелом влади в Україні є народ та 38, яка гарантує право управління державою через систему всеукраїнського референдуму. Тому наша робоча група працювала над пакетом законопроєктів майже рік", – додав Стефанчук.

Зауважимо, що протягом тижня Рада планує також розгляд законопроєкту, який стосується креативної індустрії.

Окрім того, за словами Разумкова, буде розгляд ще й кадрових питань. Водночас, спікер не уточнив, про що саме йдеться.

Законопроєкт про референдум: коротко

  • Запропонований законопроєкт передбачає: щоб організувати референдум за народною ініціативою, слід зібрати щонайменше 3 мільйони підписів мешканців України. При цьому вони повинні представляти як мінімум 2/3 адміністративно-територіальних одиниць, передбачених Конституцією України.
  • Законопроєкт допускає можливість електронних голосувань під час референдуму.
  • Під час референдуму можуть виноситися на розгляд питання :про затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України. Тобто мовиться про загальні засади, вибори, сам референдум, правосуддя та інше; питання загальнодержавного значення; питання про зміну території України; питання про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.
  • Водночас референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.
  • Питання для національного референдуму мають бути чіткі, без подійних тлумачень, а відповіді на них повинні бути "так" або "ні".
  • Референдум не можна проводити у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного чи надзвичайного стану.
Теги по теме
Новости Украины Верховная Рада Новости политики Дмитрий Разумков Законодавство Ирина Выхрущ
Источник материала
loader
loader