Одеські моряки, що провели 3 роки в лівійському полоні, повернулися додому
Одеські моряки, що провели 3 роки в лівійському полоні, повернулися додому

Одеські моряки, що провели 3 роки в лівійському полоні, повернулися додому

До Києва 19 червня прибув спецрейс з 14 українськими моряками з танкера "Рута". Усі вони понад 3 роки провели в ув'язнені у Лівії після того, як місцева влада захопила танкер.

Про повернення українців додому повідомив Офіс Президента України.

Це наше завдання – повертати українських громадян. Я дуже радий, що майже через три з половиною роки 14 членів екіпажу танкера "Рута", які були за ґратами в Лівії, повернулися додому. Я радий за них, за їхні сім’ї,
– заявив президент Володимир Зеленський.

Він подякував за успішну роботу Міністерству закордонних справ і Службі безпеки України. Глава МЗС Дмитро Кулеба також відзначив активну роботу фонду допомоги морякам "Асоль".

"Рейс мав прилетіти ще вчора, але з деяких причин затримався в Лівії на добу. Зрештою, все добре. Не всіх можу назвати, але дякую кожному, хто відмінно виконав свою роботу заради цього результату", – зазначив Дмитро Кулеба.

Українські моряки повернулися з лівійського полону: дивіться відео

Чому українці понад 3 роки були в ув'язненні у Лівії

Лівійські війська захопили два танкери, серед яких і українська "Рута" ще у 2017 році. Причиною було буцімто незаконне транспортування нафти.

Танкер "Рута" належить державі Україна, але з 2005 року перебував в оренді у приватної компанії Manchester Shipping S.A. На його борту перебували 14 українців.

Усіх їх затримали лівійські військові, звинуватили у контрабанді й кинули за ґрати. Українські моряки всі разом перебували у тісній камері, де доводилося спати по черзі. Через це у них почалися різні хвороби.

українські моряки повернулися з Лівії
Українські моряки повернулися з лівійського полону / фото ОПУ

Чому українські моряки не винні в тому, що сталося?


Навіть якщо контрабанда справді була, відповідальність за це несе виключно компанія-судновласник. Міжнародні морські норми передбачають, що моряки лише відповідають за доставку вантажу, але не за ліцензії чи інші дозвільні документи.

Втім через складну політичну ситуацію в Лівії українцям навіть не дозволили довести свою невинуватість. Нині в цій країні триває війна, а на її території фактично діють три уряди. Тож суду над українцями фактично не було, лише обвинувачення.
Теги по теме
Владимир Зеленский Новости Украины МИД Украины Офис Президента Василий Денисюк Президент Украины
Источник материала
loader
loader