КИЇВ. 24 червня. УНН. У 2020 році через кризу припиниться зростання реальних доходів населення, яке тривало протягом трьох останніх років. Основними причинами цього є зниження ділової активності, заробітної плати і зростання безробіття. Про це йдеться у звіті Національного банку про фінансову стабільність за червень 2020 року, передає УНН.
"Зниження темпів зростання спостерігалося ще у 2019 році... переважно через сповільнення приросту заробітної плати – основної складової реального наявного доходу. Запровадження карантинних обмежень одразу позначилося саме на заробітній платі… У квітні вперше з березня 2016 року реальна зарплата зменшилася на 0,5% р/р через нижчу ділову активність та менший попит на робочу силу. При цьому, кількість найманих працівників серед опитаних за місяць знизилася на чверть. Третина українців повністю втратила дохід або роботу, а у більш як третини зменшився регулярний дохід родини", - зазначають у НБУ.
Повідомляється, що відповідно до даних Державної служби зайнятості, на кінець травня кількість зареєстрованих безробітних зросла майже у 1,5 рази порівняно з березнем.
"За оцінками НБУ, цього року реальна заробітна плата не зросте", - йдеться у звіті.
За оцінками Нацбанку, негативно на доходах позначилося, зокрема, падіння зарплати трудових мігрантів. Причиною є менша інтенсивність трудової міграції.
"Отже, у 2020 році трирічна тенденція зростання доходів припиниться. Побоювання другої хвилі пандемії коронавірусу стримуватиме відновлення робочих місць. Зростання зарплат після зняття карантинних обмежень малоймовірне. Ще до початку кризи стрімке зростання витрат на оплату праці стримувало ріст рентабельності підприємств. Скоротиться й дохід фізичних осібпідприємців, що наразі формує майже чверть наявного доходу населення – цей сегмент карантинні обмеження зачепили чи не найбільше", - сказано у звіті НБУ.
Нагадаємо, за результатами стрес-тесту НБУ виявилось, що дев’ять банків можуть порушити показники достатності основного капіталу, із них два – державні.