"Такі норми і зміни не припустимі": мовний омбудсмен розповів, чому проти законопроєкту Бужанського
"Такі норми і зміни не припустимі": мовний омбудсмен розповів, чому проти законопроєкту Бужанського

"Такі норми і зміни не припустимі": мовний омбудсмен розповів, чому проти законопроєкту Бужанського

Мовний омбудсмен України Тарас Кремінь виступає протискандального мовного законопроєкту нардепа Максима Бужанського, який може скасувати норму про 80% навчання у школах українською мовою. 

В ефірі Сніданку з 1+1 Тарас Кремінь розповів, чому проти законопроєкту №2362.

"Цим законом відтерміновується процес застосування державної мови як мови навчання в тих закладах освіти, де досі продовжується навчання в початковій школі російською мовою. Я вважаю, що такі норми і зміни є неприпустимими. Вони не підтримаються ані профільним комітетом з питань гуманітарної політики, ані Міністерством освіти. Вони не відповідають реаліям і в жодному разі не стосуються дискримінації здобувачів освіти за мовною ознакою", - каже омбудсмен.

На запитання, чому він проти законопроєкту Бужанського, відповів: "По-перше тому, що, зважаючи на звернення депутатів стосовно не визнання конституційним Закону "Про освіту" стосовно мови навчання, Конституційний суд підтвердив, що документ є конституційним. Таке рішення є".

Кремінь наголосив, що українська мова дає більші можливості для школярів. "У початковій школі ніхто не забороняє використовувати мову викладання корінних народів та нацменшин. Але державна діє більше можливостей для школярів, які хочуть мати іншу освітню траєкторію. Ми наразі маємо результати, наскільки невисокий рівень складання ЗНО з української мови і літератури абітурієнтів у кількох регіонах країни", - наголосив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Відео Мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів, які завдання вирішуватиме на своїй посаді

8 липня уряд призначив на посаду мовного омбудсмена України Тараса Креміня. Які функції в мовного омбудсмена, які завдання особисто пан Тарас ставить перед собою на цій посаді, на які сфери нашого життя поширюється закон про функціонування української мови, який ухвалили минулоріч та як омбудсмен стежитиме за його виконанням — дивіться запис розмови.   

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповів, які завдання вирішуватиме на своїй посаді

Нагадаємо, раніше законопроєкт Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" (№2362) щодо відтермінування переходу російськомовних шкіл на українську відправили на доопрацювання.

Раніше голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Бужанський пропонував відкласти перехід шкіл, де викладання відбувається російською мовою на українську до 2023 року. Такий термін, за його словами, прописаний для шкіл з мовами країн-членів ЄС. 

Источник материала
loader
loader