У Кремлі заявили, що умов для проведення "нормандського саміту" немає
У Кремлі заявили, що умов для проведення "нормандського саміту" немає

У Кремлі заявили, що умов для проведення "нормандського саміту" немає

У Кремлі наразі не бачать підстав проводити "нормандський саміт".

Про це заявив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, коментуючи заяву президента Володимира Зеленського щодо майбутньої "нормандської зустрічі" у Берліні.

За словами Пєскова, поки що "не створені умови для проведення зустрічі чотирьох держав: Росії, України, Німеччини та Франції. "Поки для цього немає необхідної  ґрунту", - сказав представник Кремля.

До слова, Зеленський заявив, що Київ очікує найближчим часом дати зустрічі в "нормандському форматі". Український лідер повідомив, що є підтвердження Берліна та Парижа, а також "узгодження, що Росія теж не проти зустрічатися".

Нагадаємо, в Парижі 9 грудня 2019 року відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це - перший "нормандський саміт" від осені 2016 року.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "замало". Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Повну хронологію перемовин "нормандської четвірки" читайте за цим посиланням

Відео Москва висуває вимогу змінити Конституцію України на зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні

Змінити Конституцію України і надати окупованим територіям Донбасу особливий статус. Такі вимоги до України висуває Москва і саме про це просто зараз говорять радники лідерів країн "нормандської четвірки" у Берліні. Про деталі зустрічі повідомив німецький часопис "Шпігель", посилаючись на робочі документи російських переговорників. Змінивши на сумнівному референдумі власну конституцію, тепер Москва вимагає проєкт змін до основного закону України  впродовж трьох днів, до 6 липня на переговорній групі в Мінську. Йдеться і про втілення так званої формули "Штайнмайера", за якою ОРДЛО отримує особливий статус зразу після проведення виборів і визнання їх з боку ОБСЄ.

Москва висуває вимогу змінити Конституцію України на зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні
Источник материала
loader
loader