Про це повідомляє «Чисте небо» з посиланням на пресслужбу організації.
Принцип «знай свого клієнта» поширений у фінансовому секторі: банки проводять ретельну перевірку особистості, коли хтось вперше відкриває рахунок.
Ці заходи призначені для запобігання різних видів незаконної діяльності: від фінансування тероризму до нелегального розміщення чужої інтелектуальної власності.
Будучи розширеним на інших учасників екосистеми розповсюдження контенту, даний підхід зобов'язує реєстраторів доменів і хостерів проводити ідентифікацію при реєстрації нових клієнтів.
Передбачається, що це ускладнить роботу нелегальних сайтів в анонімному режимі і зробить для них загрозу судового переслідування за порушення авторських і суміжних прав реальнішою.
Оскільки зараз неможливість визначити, хто стоїть за піратським сайтом, є однією з головних труднощів для правовласників, які захищають свою інтелектуальну власність.
Дані в Whois часто не відповідають реальності, а контакти адміністраторів сайту або відсутні, або не дозволяють ідентифікувати людей.
В'ячеслав Мієнко, керівник антипіратської ініціативи «Чисте небо», вважає, що більш якісна перевірка і ідентифікація регистранта доменного імені або клієнта хостингу сприятиме розкриттю даних про власника ресурсу і спростить процес захисту прав інтелектуальної власності: «В Україні спеціальні вимоги встановлені тільки у разі делегування домена другого рівня в домені UA.
Зокрема, регистрант зобов'язаний надати реєстратору документальне підтвердження свого права на торговельну марку.
Решта доменів можуть бути делеговані без будь-яких обмежень.
Персональні дані реєстратора у Whois, як правило, закриті.
Хостинг в будь-якій країні світу ви можете придбати не виходячи зі свого будинку або офісу».
Однак, він звертає увагу на те, «що будь-які дії в інтернеті залишають "сліди"»: «Особливо, якщо ви платите за послуги з делегування доменного імені або хостингу сайту.
Тому, як правило, в рамках кримінальної справи не складає труднощів виявити реальне джерело трафіку, розміщення сервера або встановити власника нелегального ресурсу.
Це тільки питання часу і технічної експертизи, яку ми навчилися проводити власними ресурсами.
Не думаю, що впровадження подібної практики щось сильно змінило б для України, оскільки більшість нелегальних ресурсів не мають реєстрації в нашій доменній зоні».