Транзит російського газу Україною скоротився майне на половину
Транзит російського газу Україною скоротився майне на половину

Транзит російського газу Україною скоротився майне на половину

Україна за сім місяців цього року протранзитувала 29,8 млрд кубометрів російського газу, що на 44% менше, ніж за той самий період минулого року (53,2 млрд кубометрів).

Про це повідомило ТОВ «Оператор ГТС України» .

Зазначається, що у західному напрямку було протранзитовано 27,7 млрд кубометрів газу (-39%).

«З них у Польщу – 2,2 млрд кубометрів, Словаччину – 20,4 млрд кубометрів, Угорщину – 5,1 млрд кубометрів.

У трансбалканському напрямку транзит становив 2,1 млрд кубометрів (-73%).

З них 0,4 млрд кубометрів – у Румунію та 1,7 млрд кубометрів – у Молдову», - йдеться у повідомленні.

Оператор ГТС таке падіння транзиту південним маршруту пов’язує з запуском у січні 2020 року «Турецького потоку», яким газ доправляється з Росії у Туреччину, а звідти - в балканські країни.

«Як видно із цифр, ще один обхідний проєкт, такий як «Північний потік – 2», на сьогодні є абсолютно не актуальним з урахуванням можливостей наявної інфраструктури.

Українська ГТС може транспортувати до ЄС значно більші обсяги природного газу, і з точки зору загальної безпеки постачання – всі ризики зняті», – прокоментувала Ольга Бєлькова, директор з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ.

У компанії додали, що з початку року російський «Газпром» повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких використовує лише 79%.

Так, у липні 2020 року під час щорічної двотижневої зупинки на планові ремонтні роботи газогону «Північний потік-2» Газпром не збільшував обсягів транзиту українською ГТС , як це було в попередні роки у цей період.

Як повідомлялося, транзитна угода між НАК «Нафтогаз України» та російським ВАТ «Газпром» укладена наприкінці 2019 року строком на п'ять років.

Вона передбачає бронювання українських потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд кубометрів у 2020 році та по 40 млрд кубометрів упродовж наступних чотирьох років.

Фахівці прогнозують, що після запуску другої нитки «Турецького потоку» у 2021 році Україна, ймовірно, втратить 15 млрд кубометрів транзиту газу на рік.

Про це в липні цього року сказав генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

До слова, в Україні зросла ціна на газ для населення.

Читайте також статтю:.

Революція на ринку газу.

Куди 1 серпня бігти споживачам і як рятуватись боржникам.

Источник материала
loader
loader