Антимонопольний комітет відкрив справу проти Roshen, яка належить родині експрезидента Порошенка
Антимонопольний комітет відкрив справу проти Roshen, яка належить родині експрезидента Порошенка

Антимонопольний комітет відкрив справу проти Roshen, яка належить родині експрезидента Порошенка

Антимонопольний комітет України порушив справу проти групи компаній Roshen, що належить родині експрезидента і нардепа Петра Порошенка, за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку патоки.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

"Сьогодні АМКУ розпочав справу проти суб'єктів господарювання, які входять до складу групи компаній Roshen, за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку патоки. Найбільшими вітчизняними виробниками патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів) є суб'єкти господарювання, які входять до складу групи Roshen, яка протягом 2018-2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на цьому товарному ринку. За наявною у АМКУ інформацією, під час ведення своєї господарської діяльності група Roshen впродовж 2018 року встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів - кондитерських фабрик", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що в 2019 році у зв'язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців. "При цьому в ході дослідження, яке передувало початку справи, АМКУ не встановив об'єктивних причин для підвищення цін. Такі дії групи Roshen по відношенню до конкурентів на ринках кондитерських виробів могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними. АМКУ починає розслідування, збір та аналіз доказів у справі", - додають у Антимонопольному комітеті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що продажі найбільшого виробника кондитерської продукції в Україні – корпорації Roshen, що належить родині експрезидента і нардепа Петра Порошенка – під час карантину в березні впали на 10%.

Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод, Бісквітний комплекс в Борисполі (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики (РФ) зупинена від 1 квітня 2017 року.

Корпорація виробляє близько 320 видів кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва досягає 450 тис. тонн продукції на рік. Мережа фірмових магазинів в Україні налічує близько 70 магазинів у різних регіонах країни. 

Источник материала
loader
loader