Про це у коментарі РБК-Україна повідомив заступник голови «Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння» Михайло Самусь.
У складі Союзної держави діє спільне регіональне угрупування ВС Білорусі та Росії.
«З моменту створення Союзної держави для нас, для України, з території Білорусі постійно надходить військова загроза, оскільки у складі Союзної держави діє спільне регіональне угрупування ВС РБ та РФ», – пояснив він.
Раніше стало відомо, що Україна задіяла додаткові ресурси та сили для контролю українсько-білоруського кордону. Україна посилила кордон після рішення Білорусі стягнути військових на захід країни– у бік Польщі та Литви.
Крім того, тривогу у військовому командуванні викликали неодноразові згадки України Лукашенком в контексті втручання у внутрішню ситуацію Білорусі та погрозамипро відповідальність «за розпалювання заворушень».
Протести в Білорусі: хронологія подій
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%. Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками.
- 15 серпня Лукашенко після телефонної розмови з Путіним заявив, що президент РФ пообіцяв всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки країни. Раніше Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні.
- 16 серпня після ще однієї телефонної розмови в прес-службі Лукашенка заявили, що вони з Путіним мають намір спільно реагувати "в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз".
- 19 серпня ЄС заявив, що не визнає президентські вибори в Білорусі. Паралельно Захід готує пакет санкцій проти осіб, причетних до розгону протестувальників і вбивств.
- 20 серпня в Білорусі відкрили справу про захоплення влади опозицією.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Яна Ставська