Про це йдеться у свіжому зведенні штабу ООС.
Безпілотники ОБСЄ 28 серпня зафіксували 10 протитанкових мін на західній околиці мікрорайону Трудівські в Петровському районі населеного пункту Донецьк, які були встановлені у два ряди та заблокували дорогу, що веде на захід до населеного пункту Мар’їнка Донецької області.
1 вересня – 23 протитанкові міни поперек рульової доріжки на території зруйнованого міжнародного аеропорту «Донецьк».
4 і 7 вересня виявили 12 протитанкових мін на дорозі до Веселої Гори Луганської області, а 13 вересня – ще 28 мін у західній смузі руху. Тоді ж бойовики заклали 14 мін неподалік Саханки Донецької області.
19 вересня члени патруля Місії знову помітили протипіхотну міну (МОН-200) поблизу Молодіжного Луганської області.
У штабі зазначають, що таким чином окупанти порушують низку міжнародних документів щодо заборони використання такої зброї, зокрема протипіхотної міни.
«Окрім того, російсько-окупаційні війська застосовують і приховані способи мінування території, зокрема протипіхотними мінами ПОМ-2, які мають період самоліквідації від 4 до 100 годин (у середньому 23-24 години)», – наголошують у штабі.
Для доставки таких мін використовується гранатомет РПГ-7 з переробленою гранатою ПГ-7. Радіус суцільного ураження такої міни становить до 16 метрів.
Перемир'я на Донбасі: що було раніше
- 22 липня учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з урегулювання ситуації на Донбасі дійшли згоди щодо повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня.
- 6 вересня ворог порушив режим припинення вогню на Донбасі, здійснивши обстріли українських позицій. Загинув український військовий, ще одного було поранено.
- 22 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що режим тиші на Донбасі триває вже майже два місяці.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Яна Ставська